2018 Destekleme Paraları Ne Zaman Yatacak

0
5443

Devlet destekleme ücretleri nihayet belli oldu. Devlet tarafından, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan çiftçilere ödenecek olan destekleme parası ile alakalı bilgi edinmek isteyenlere iyi haber var. 5 Mayıs 2017 Resmi Gazetesinde bulunan ilave gazeteden bütün ayrıntıları ile habere ve duyurulara ulaşabilirler. Devlet destekleme ücreti olarak ödemesi planlanan tarla parası, hayvan sayısına göre ödeme, fark ve prim ödemelerinin detayları belli oldu. Açıklamalara göre, tarım ve hayvancılık desteklemeleri paraları 2018 yılında Ziraat bankası tarafından ödeme yapılacaktır.

2018 Destekleme Paraları Ne Zaman Yatacak

Devlet ÇKS derneğine kayıtlı olan çiftçilere destek parası ödemeleri yapmasının sebebi, çevreye duyarlı ve sağlıklı tarım üretimini yaygınlaştırmak. Bioteknik ve biyolojik üretim yaparak bitkisel üretim halinde, sağlıksız olan ve hayatı tehdit eden çeşitli hastalıklara ve mikro organizmalara karşı savaşır. Üretimi ve kaliteyi yükseltmek ve sektörün sorunlarına karşı etkili çözüme katkıda bulunmak amacı ile gerçekleştirmektedir.

İlginizi Çekebilir  Kara Yolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası

Süt regülasyonu uygulaması sırasında minimum 2 sene, AR-GE projelerinde ise 5 sene olmak üzere 2016 yılı tarımsal destekleme parasının miktarı dekar başına göre hesaplanmıştır. Hayvancılıkta ise hayvan başına destekleme ücreti ödemeleri malak, buzağı, keçi ve koyun desteklerinde geçerli olacaktır.

Destekleme Ücreti Tarım Destek Parası Ne Kadar

Destekleme Ücreti Tarım Destek Parası Ne Kadar

Alan göz önünde bulundurulduğunda tarımsal destekleme ücretleri Mazot, toprak analizi, organik tarım, gübresi ve iyi tarım uygulama ücretleri ve destek miktarları aşağıdaki gibidir. Mazot ve gübre destekleme ücreti 11 TL’dir. Sadece toprak analizi yaptıran çiftçilere verilmektedir. Organik tarım destekleme ücreti sınıfına göre kategorilere ayrılarak 1.2.3. ve 4 olacak şekilde 100, 70, 30 ve 10 TL olacak şekilde dekar başına destek ödemesi yapılacağı açıklanmıştır. Bunun yanı sıra organik arı yetiştiriciliği ile uğraşanlara organik bilgi kategorisinde kayıtlı olan çiftçilere 1 kovan başına 10 TL destekleme ücreti ödenecektir.

İlginizi Çekebilir  Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar

CEVAP VER