60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

0
92

Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi bireylerin ihtiyacına yönelik yapılan uygulamalardan birisidir. Taşıt kredisi bankalarca verilmektedir. Taşıt kredi ihtiyacı olan bireyler başvuruların ardından taşıt kredisi alabilmektedirler. Taşıt kredisinin en faydalı olan kısımlarından biri ise yıllar süren para biriktirme zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Uzun yıllar para biriktirmek yerine bankalarca sunulan taşıt kredisi ise ile birlikte araç sahibi olabilir uzun vadede biriktirmek yerine kredi çekerek hem arabayı kullanıp hem de taksitler ödenebilmektedir. Günümüz şartlarında gerekli ihtiyaçlardan birisi olan taşıt kredisi uygun faiz oranları ve uygun vade seçenekleri ile birlikte müşterilere sunulmaktadır

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Koşullar

Öncelikle alınması düşünülen taşıtın birinci el mi ikinci el mi oluşu oldukça önemlidir. Bu kapsamda taşıt kredisi için başvurulduğu takdirde bankaların onlara ait hesapladığı faiz oranları ve ayrıcalıkları bulunmaktadır . Sıfır araba almak için bankaya başvurmanız öncelikli yapılması gereken bir hareket değildir. Sıfır alınan araç için aracı alacağınız yerle görüşüp anlaşmalı olan bankası var ise onunla anlaşmak oldukça mantıklı olabilmektedir.

Böyle bir durumda değil iseniz eğer bankaların faiz oranlarını ve vade imkanlarını değerlendirerek taşıt kredisi alınmalıdır. İkinci el araç alımı ise daha kolay olmakla birlikte sadece bankaya başvurduğunuz takdirde uygun ve düzenli bir gelir düzeyine sahip olduğunuzu ve ödeyebileceğiniz taksit imkanları ile araç alabilmek mümkündür. Banka tarafından yaptırılması zorunlu gibi gözüken kasko sigortası zorunlu olmamak ile birlikte kredi alanın bu hususta dikkatli olması gerekmektedir.

60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Bankaların taşıt kredilerinin vade sınırlaması mevcuttur. En fazla 48 ay olmakla birlikte 60 ay vadeli taşıt kredisi verilmemektedir. Yasa tasarısı meclis de olmasına rağmen onay alamamıştır.

CEVAP VER