Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi

0
59

Otomatik katılımlı bir şekilde, 2017 yılında başlatılan bireysel emeklilik sistemi, daha yüksek miktarda bir maaş ve sağlık imkanları sunmaktadır. Ayrıca, çalışma sürecinde biriktirilen miktarın tamamını alabilme olanağı da vermektedir. Bireysel emeklilik hizmeti sunan sayısız bankalar ve şirketler vardır.

Ama burada asıl önemli olan, bireysel emeklilik hizmeti sunan şirket veya banka olup olmadığını araştırmak değil, hangi bankanın seçilmesi gerektiğidir. Bütün bu bankalarda, alınabilecek maaş ve toplu para farklılık göstermektedir. Akbank, 1948 yılında açılmış olan ve insanlar tarafından çok tercih edilen bir bankadır ve bu yazıda Akbank bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgi verilecektir.

Bireysel Emeklilik Sistemi

Günümüzde, zaten emeklilik sisteminden yararlanılmaktadır. Bağ kur veya SSK, bu sistemlerden bazılarıdır. Ama bunların minimum bir seviyede olmasından dolayı, insanların aldıkları maaşlar, insanları pek mutlu etmemektedir. İşte bu düşük maaş sıkıntısından kurtulmak için bireysel emeklilik sistemleri ortaya çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Avuç İçi İle Para Çekme Nasıl Yapılır

Akbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Türkiye’nin en iyi bankalarından olan Akbank, bir çok avantaja sahip olan ve çalışanları mutlu eden bir bankadır. Bu banka, %25 devlet katkısı da sağlamaktadır. Bu şu anlama gelmektedir: Her yıl, yatırılan her 100 TL’ye 25 TL devlet tarafından sağlanacaktır. Eğer bu sistemde daha uzun süreliğine kalınırsa, o zaman bu yüzdelik miktar bir artış gösterebilmektedir. Üye olmak isteyen kişiler için 2 seçenek bulunmaktadır.

Bunlardan birisi Emekliliğe Yatırım Planı ve diğeri de Prestijli Emekliliğe Yatırım Planı’dır. Bu iki sistemin de AvivaSA tarafından yapıldığının bilinmesi faydalı olacaktır. Sadece 18 yaşını dolduran kişiler bu planlara katılabilmektedirler. Ödeme planlarını kişiler kendileri belirleyebilmektedir. Ayrıca, giriş aidatı da bulunmaktadır. Emekli olabilmek için en az 10 yıllık bir süreliğine bu sistemde bulunmak gerekmektedir ve en az 57 yaşında olunması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir  2018 Akbank Personel Alımı

CEVAP VER