ATM de Unutulan Para Ne Olur

0
41

Birçok insanın başına günlük hayatta gelebilecek en önemli olaylardan birisidir ATM de para unutmak. ATM üzerinden para çeken kişinin o anki dalgınlığı rol oynar bu durumda en fazla. O an çalan bir telefon veya farklı bir durum bir alık dalgınlık yaratabilir ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durumun yaşanmasında ki bazı etkenlerden biriside ATM makinesinin para çekme işlemini onayladıktan sonra kişiye önce kartını daha sonra parasını vermesidir. Bunula birlikte kartını alan kişi o an cüzdanına hızlıca koyup çıkabilir. Kişinin böle bir durumla karşılaşması sonucunda varsa sıradaki insanlar da çok önemli rol oynar. Kişinin o anki dalgınlıkla paraya almadan giderken uyarılması bir hayat kurtarma biçimi olarak da değerlendirebilir bazı insanlar. Parayı ATM de unutup giderken sıradaki kişinin bu durumu fark etmesinde de iki farklı yeni olasılık doğar ortaya.

Sıraya Farklı İki Farklı Olasılık

Bu olasılıklardan birisi normal olarak kişinin bu durumu fark etmesinden hemen sonra oradaki parayı alıp size bildirmesi ve bu parayı size teslim etmesidir. Bunun sonucunda karşılıklı ilişkiler de sağlama alınmış olur. Bunun dışında diğer olasılık ise kişinin size haber vermeden bedavadan bir miktar paraya sahip olmasıdır. Böyle bir durumda yaşanılan olay hakkında bankaya bilgi verebilir ve ATM kamera kayıtlarından paranızı o an kimin ıslattığını öğrenebilir ve bir ümit paraya tekrar sahip olabilirsiniz.

Parayı ATM’nin Yutması

Parayı ATM’nin yutması gibi durumlarda ATM tarafından yutulan banka tarafında bekletilir. Gün sonunda banka hesaplarında bu para fazla para görünerek banka hazinesine iade edilir. Daha sonra araştırılır ve para sahibi bulunur. Bu durumda da paranız tekrar hesabınıza yatırılır veya sizin başvurunuzla daha çabuk bir süreçte araştırılıp sonuç alınabilir.

CEVAP VER