Banka Eleman Alımları

0
42

Her yıl olduğu gibi bu yılda birçok banka personel alımına başladı. 2017-2018 yılda yine bankalar personel alacak. Kadrosunu yenileyen, personel açığını kapatmak isteyen, yeni iş istihdamı oluşturmak isteyen birçok banka belirli pozisyonlarda eleman alımı yapmaktadır.

Bankalara Alınacak Kadrolar Nelerdir?

Bir çok banka belirli kadrolarda yeni iş imkanları sunmaktadır. Banka güvenlik görevlisi, gişe görevlisi, müşteri temsilcisi, bölge müdürü, uzman yardımcısı, uzman gibi kadrolara alım yapılmaktadır.

Banka Alımında Aranan Şartlar Nelerdir?

Banka personeli olabilmek için başvuru sırasında aranan nitelikleri taşımanız gerekir. Üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olabilmek, istenebilen sertifikalar, askerlik durumu ve yaş sınırı vs. İşletme iktisat kamu yönetimi bankacılık sigortacılık uluslararası ilişkiler bölümlerinden mezun olmak bankaların aradığı vasıfları taşımak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir  Devlet Desteğini Almak İçin Bankada Hesap Açtırmak Caiz Midir

Banka Sınavları

Bilindiği gibi bazı bankalar başvuru işlemlerinden sonra sınav yapmaktadır doğru ve yoğun talebi karşılamak gereken istihdamı oluşturmak için taban puan uygulaması ile alım yapmaktadır. Mülakat(ön görüşme) ile prezantabl duruş, konuşma, ikna kabiliyeti gibi müşteri diyaloglarına önem vermektedir

2017-2018 Yılında Alım Yapacak Bankalar

Ziraat Bankası, iş Bankası, Halk Bankası, Akbank, Deniz Bank, Hcbs, Teb Bankası bu yıl personel alımı yapacak olup Her yıl Ziraat, Halk ve İş bankası sınav ile personel alımı yapmaktadır. Unutmamanız gereken bankalar artık KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) girme şartı aramakta ve en son güncel sınavda başarı değerlendirmesi yapmaktadır. Personel sınavında başarı sırasına göre alım yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Hangi Durumlarda Hayat Sigortası Geçersiz Olur?

Bölgelere Göre Banka Personel Alımları

Marmara Bölgesi Ege Bölgesi ve İç Anadolu bölgesi bulunmaktadır. Banka personel alımı yoğun olmakla birlikte en çok alım yapan şehirler; İSTANBUL, ANKARA, İZMİR, BURSA şehirlerinde olmaktadır.

Turistlik bölgelerde döviz uluslararası işlemler ve ingilizce konuşmak aranan niteliler arasındadır. En çok Personel Alımı Yapacak Bankalar;

Ziraat Bankası, Halk Bank, Akbank, İş bankası, Teb, Deniz Bank bu yıl personel alımı yapacak bankalar olup sözleşmeli olarak da alım yapacak bankalar arasındadır.

CEVAP VER