Borsada Nasıl Para Kaybetmek

0
53

Yatırımcıların çoğu, yüksek miktarda para umudu ile borsaya girer. Fakat tecrübesiz oldukları için kar yerine zarar ederler. Yatırımcıların bilgi sahibi olmadan ve araştırmadan asla bu işe girmemesi gerektiği, tecrübe olmadan borsada kar etmenin çok zor olduğunu bilmesi gerekir. Deneyim kazandıktan, bilgi aldıktan sonra gerçek bir borsa hesabı açan bir yatırımcı, yaptığı işi ciddiye almadan ve bilgisizce yaptığı yatırımlarla kaybeden bir yatırımcıdan her zaman bir adım önde başlar.

Bakınız : borsada nasıl yatırım yapılır

Borsada Neden Para Kaybedilir?

Borsada bilgisiz hareket eden bir yatırımcı yüksek bir ihtimalle para kaybedeceği için, en başlıca neden bilgisizliktir. Borsayı şans oyunu sanan kişiler, zarar ederek ayrılırlar. Onun için şansınızı bir kenara bırakmalı ve tecrübe edinmeye yönelmelisiniz. Bu işte ilerleyerek kendinizi geliştirmelisiniz. Her geçen dakika yeni bir bilgi öğrenmelisiniz. Ancak bu sayede başarıya ulaşabilirsiniz.Korku, kendine güvensizlik, başarılı olamama korkusu gibi psikolojik faktörler de borsada para kaybına sebep verebilecek şeylerdir.

Borsada Nasıl Para Kaybedilir?

bakınız : borsada nasıl kaybedilir

Borsada yatırımcılar yaptığı yatırımlarıyüksel lot ile yaptıkları için para kaybı yaşarlar. Zira yüksek lot, yüksek para demektir. Lakin risk almak bu işin en temel olayıdır. Alacağınız riskleri en iyi şekilde araştırarak seçmeli, en doğrusunu belirlemelisiniz. Yapacağınız büyük bir hata, büyük kayıplara yol açabilir ve bir sonraki yapacağınız yatırıma adapte olamayabilirsiniz. Bir an kaybettiğiniz parayı geri almak gibi bir arzuya düşüp çok daha fazla para kaybı yaşayabilirsiniz. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için düşük lot ile yatırım yapmalısınız.

Bilgi sahibi olmadan yapılan alım-satımlar da para kaybına yol açacaktır. Bunun sebebi, fiyatların yükselip düştüğünü takip etmeden, rastgele, sırf para kazandırıyor diye yapılan yatırımlardır.

Doğru olmayan strateji ve yanlış gidilen yol yüzünden borsada zarar yaşayabilirsiniz. Yatırım araçlarının fiyatları ansızın değişebildiği için, parasını katlamak isteyen yatırımcılar doğru stratejiler kullanmalıdır. Ayrıca zarar etme ihtimalini unutmayıp, buna göre zarardan kurtulmak için de bir yol bulmalıdır. Dolayısıyla, bilgi sahibi olmadan ve deneyim edinmeden borsa işine girmemelisiniz. Düşük lot ile işlem yapmalı, ve sakin kafa ile neden sonuç ilişkisi kurmalısınız

CEVAP VER