EFT Nedir Nasıl Yapılır

0
43

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankalarda bu gelişmeye ayak uydurdu. Öyle ki, artık bankaların da internet üzerinde yerlerini almaları sonucu internet bankacılığı adında yeni bir dünya ortaya çıktı. İnternet bankacılığı sayesinde zamandan ve mekandan bağımsız olarak, banka şubesine veya ATM’sine gitmeden, internet ile bankacılık işlemlerini yapmak mümkün hale geldi. Banka işlemlerini yapmak için söz konusu bankanın web sitesi veya mobil uygulaması sayesinde evinizde güven içinde bankacılık işlemlerinizi yapmanız mümkün.

Günümüzde internet sayesinde yapabileceğimiz birçok bankacılık işlemi mevcut. Bu işlemlerden biriside para transferi işlemidir. Para transferi işlemi genel olarak ” havale ile para transferi ” ve ” EFT ile para transferi ” olmak üzere ikiye ayrılır.

İlginizi Çekebilir  Bankalarda Unutulan Para Sorgulama

EFT Nedir?

eft nedir

İki farklı bankada yer alan hesaplar arasında yapılacak olan para transferi işlemine EFT adı veriliyor. Eğer para transferi yapacağınız iki banka hesabı da ( para gönderen ve alıcı ) aynı bankada olsaydı bu işleme ” havale işlemi ” adı verilirdi. Açılımı ” elektronik fon transferi ” olan EFT işlemi ne yazık ki 7 gün 24 saat boyunca her zaman yapılamıyor.

EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

EFT İşlemi Nasıl Yapılır

EFT işlemini yapmak için bankanızın; şubeleri, ATM’leri, web siteleri veya mobil uygulamaları kullanılabilir. Ve EFT işlemi ” iban numarası ile ” veya ” hesap numarası ile ” yapılabilir.

EFT İşlemi Ücreti Ne kadar?

EFT İşlemi Ücreti Ne kadar

EFT işleminin ücretleri bankadan bankaya değişmekte olup, her banka farklı miktarda EFT ücreti almaktadır.

İlginizi Çekebilir  Katılım Bankası Nedir

EFT İşlemini Ne Zaman Yapılır?

EFT İşlemini Ne Zaman Yapılır?

 

Ne yazık ki EFT işlemi havale işlemi gibi 7 gün 24 saat her zaman yapılamaz. EFT işlemi öğleden önce ; 09:00 – 12:30 arasında, öğleden sonra ise 13:30 – 17:00 saatleri arsında yapılır.

CEVAP VER