Emekliler Maksimum Ne Kadar Kredi Çekebilir

0
198

Emekliler İçin Kredi Çekmek

Emekliler İçin Kredi Çekmek

Emekli bireylerin kredi çekmeleri imkansız değildir aksine mümkün olan sınırlar içinde emeklilere kredi ödemeleri yapılmaktadır. Emekli kredilerinin imkanlarından biri olan emeklilik maaşı sayesinde bir çok bankalar tarafından emekliye kredi verme imkanı var iken emekliler için bazı engellerde bulunmaktadır. Bu engellerden olan yaş sınırlaması oldukça önemlidir. 80 yaş üzeri olan emekli bireylere hiç bir banka kredi çekme imkanı tanımaz iken emeklilik yaşının kredinin vadesi ile ilgili orantısı bulunmaktadır. Emekli birey için 76 yaşında olması durumunda kredi çekmek istediği takdirde en fazla bankalar tarafından verilecek vade miktarı 48 ay olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilir  Ev Alacaklara En iyi Öneriler

Emekli Kredisinden Yararlanmak İçin Gerekli Koşullar

Emekli Kredisinden Yararlanmak İçin Gerekli Koşullar

Emekli kredisi almak isteyen bireylerin her kredi çekmek isteyen bireyde olduğu gibi gelir düzeyine bakılmaktadır. Emeklinin çalışma durumu kast edilmezken eve giren emekli maaşı veya bir maaşın söz konusu olması kredi çekmek için oldukça önemli unsurlardan biri olarak gözükmektedir. Emekliler kredi alırken hayat sigortası kapsamında kredi almaları tavsiye edilmektedir. Ani gelen ölüm ile ilgi durumlarda kredi borcunu sigorta şirketi karşılamaktadır. Bu durumda kredi sahibinin kasti ölüm ve intihar etmemesi gerekmektedir.

Emekliler Maksimum Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler Maksimum Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emeklilerin en fazla çekebileceği kredi miktarları emekli maaşına bağlı olmaktadır. Bir emeklinin kredi çekebilmesi için banka tarafından en fazla maaşının %60 olan kısmı kadar kredi çekilebilmektedir. Bu kapsamda bankalar emeklilere kredi vermekte pek endişelenmez iken bu kısıtlama hem emeklinin geçimini zor duruma sokmamak iken hem de ödemelerin zamanında yapılması için tercih edilen orandır. Emeklilerin konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi çekmemeleri için bir engel bulunmaz iken özellikle konut kredisinde yaş sınırına bakılmaktadır. Yaş sınırında kredinin ödenmesi gibi koşullar bireyler ve bankalar için oldukça önemli bulunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir  2000 TL Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim

CEVAP VER