En Çok Bonus Veren Kredi Kartları

0
34

Kredi kartının hangi amaç için kullanılacağının belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü kredi kartının hangi amaçla kullanacağı belirlenmeden yapılan sözleşmeler sonrasında yaşanabilecek sorunlara gebe olabilir. Alınacak kredi kartının hangi alanda ne kadar bonus vereceğine, ne durumda geçerli olacağına bakılmalıdır. Yapılan sözleşmelerde bunlar dikkatle incelenmelidir.

En iyi kredi kartı seçimi duyulan ihtiyaca cevap veren, diğer kredi kartlarına göre daha çok avantaj sağlayan kredi kartı olacaktır. Seyahat edildiğinde bonus veren kredi kartı için mil bonusu yüksek olana bakılmalıdır. Alışverişlerde belirtilen bonusların yüksekliğine, hangi alanda alışveriş yapılırsa bonus alınabileceğine göre seçim yapılmalıdır. Harcama kategorilerine göre kredi kartını belirlemek önemlidir.

Harcamalar market/gıda alanında ise market/gıda bonusu yüksek olan kredi kartını, harcamalar giyim/kozmetik alanında ise giyim/kozmetik bonusu yüksek olan kredi kartını, seyahat harcamaları yüksekse mil bonusu yüksek olan kredi kartını, üniversitede okuyan bir birey için üniversite öğrencilerine bonus veren kredi kartını, spor alanında aktif olan bireyler için taraftar bonusu veren kredi kartını seçmek avantaj sağlayacak tercihler olacaktır.

Verdiği Bonuslara Göre Bankaların Sıralanması

Verdiği Bonuslara Göre Bankaların Sıralanması

Banka Kredi Kartı Harcanan Miktar/Verilen Puan

İŞ BANKASI Maxsimum Aidatsız 1. 000, 00 TL / 20 TL

ING BANK Pegasus Plus Kart 1. 000, 00 TL / 20 TL

GARANTİ BANKASI Bonus Card 1. 000, 00 TL / 20 TL

ING BANK ING Bonus Card 1. 000, 00 TL / 20 TL

İŞ BANKASI Maxsimum Klasik Kart 1. 000, 00 TL / 20 TL

GARANTİ BANKASI Money Card 1. 000, 00 TL / 20 TL

AKBANK Axess Free 1. 000, 00 TL / 10 TL

AKBANK Axess Klasik 1. 000, 00 TL / 10 TL

FİNANSBANK Fix Card 1. 000, 00 TL / 1 TL

YAPI KREDİ Worldcard Gold 1. 000, 00 TL / 1 TL

YAPI KREDİ Worldcard 1. 000, 00 TL / 0, 50 TL

VAKIFBANK Worldvcard 1. 000, 00 TL / 0, 50 TL

Kredi Kartı Bonusunda Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Kredi kartı başvurularında bankaların istediği ücretler birbirlerinden farklı olabilir. Bunlar detaylıca araştırılıp nihai karar verildikten sonra kredi kartı alınmalıdır. Bazı bankalar kredi kartlarını belirli bir fiyat karşılığında verebilir, bazı bankalar da ücret talep etmeden kredi kartı verebilir. Bankaların kart aidatı aldığı kartlar daha fazla avantaj sağlar.

Almak istenilen ürünün alışverişi yapan şirketi taksit imkanı sağlamıyorsa şirketten tek çekimle ürün alındıktan sonra bankanın sağladığı kredi kartı aidatı sayesinde taksite bölerek ödenebilir. Sık alışveriş yapan bireyler kredi kartlarının bu özelliğine bakarak daha rahat bir alışveriş avantajı sağlayabilirler. En çok bonus veren kredi kartları alışverişte daha kolay bir ödeme seçeneği sunacak ve alışveriş yapıldıkça bonuslar birikerek ücret ödemeden alışveriş yapılma olanağı sunacaktır. Ayrıca beğenilen ürün alınırken indirim kuponlarından yararlanmada da yardımcı olacaktır.

CEVAP VER