En İyi Yatırım Araçları Nelerdir

0
34

En İyi Yatırım Araçları Nelerdir , bir kaynağın gelir sağlamak amacıyla kullanılmasına deniyor. Eğer bir birikiminiz varsa ve bunu doğru bir şekilde yatırım yaparak kullanırsanız gerçekten kazancınız üst seviyelere çıkabilir. Fakat neye yatırım yapacağınız konusunda karar veremediyseniz haklısınız. Çünkü doğru yatırım yapılmadığı taktirde birikiminiz eriyip gidebiliyor.

1) Altın

Altın

Ülkemizde en çok yatırım yapılan araçlardan birisidir. Uzun yıllardır insanlar birikimlerini altına yatırmayı tercih ediyor. Bunun sebebi ise altın değerinin genelde yükselmesidir. Sadece evinizde durması için değil, size bilezik olarak kolunuzda taşıma gibi imkanlarda sunuyor. Eğer altına yatırım yapacaksanız fiyatının düşük olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü altının fiyatı yükselebilir ve daha çok kazanç elde edebilirsiniz.

2) Hisse Senedi

Hisse Senedi
Hisse Senedi

Hisse senedi en riskli yatırım araçlarından bir tanesidir. Hisse senedini bilgisi olmayan biri yatırım amacı olarak kullanamaz. Çünkü kaybınız olur ve üzülebilirsiniz. Eğer hisse senedine yatırım yapmak istiyorsanız bir yatırım uzmanıyla birlikte çalışmanız lazım. Ve borsa endeksinin düşük olduğu zamanları tercih etmeniz gerekiyor.

3) Döviz

Döviz

Tıpkı altın gibi en çok yatırım yapılan araçlardan biriside dövizdir. Özellikle dolar ve euro gibi para birimlerine çok yatırım yapılmaktadır. Eğer dövize yatırım yapmayı düşünüyorsanız iyi bir analizci olmanız ve piyasayı takip etmeniz gerekiyor. Yani döviz fiyatlarının gün içinde ne kadar düşüp arttığı gibi bilgileri kontrol etmelisiniz.

4) Mevduat

Mevduat

Mevduat, en garantili yatırım araçlarından birisidir. Paranızı ister Türk Lirası, ister döviz cinsinden mevduat hesabınıza yatırabilirsiniz. Kazancınızı bildiğiniz için düşme gibi bir durum ortada yok. Bu yüzden size garanti sağlıyor. Bu yöntem garantili olmasıyla beraber size pek fazla bir kazanç getiremeyebilir. Döviz veya altındaki artışlar size daha çok kazandırabilir.

Paylaş
Önceki İçerikEFT Nedir Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikEn Çok Bonus Veren Kredi Kartları
Beril Korkuel

2011 yılında ekonomi bölümünden mezun oldum. Türkiye Finansal ekibine kendimi geliştirmek ve bildiklerimi paylaşabilmek adına katıldım.

CEVAP VER