Fastpay – Barokart Nedir

0
10

Barokart Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber insanların her türlü ihtiyacı artık elektronik sistemler sayesinde hallediliyor. Dijital platformların bu denli gelişmesi ile insanların yeme içme dışındaki her türlü ihtiyacı elektronik ortamlarda kurulan sistemlere bağlı olarak gelişecek gibi gözüküyor.

İnsanların hayatında uzun zamandır var olan bankamatik kartları, giriş çıkış kartları, kredi kartları ve mağazalara özel indirim kartları çoktan elektronik sistemin hayata girmiş olduğunu gösterir. Son zamanlarda bu kartların yanına Barokart da katılmış durumda. Barokart kendine özgü kampanyalar ve kullanım alanları sunuyor. Bu kart yalnızca avukatlara özel kimlik kartı niteliğinde hazırlanmış karttır.

Barokart Ne İşe Yarar?

Barokart kart sayesinde avukatlar baro giriş çıkışı yapabilecek, sosyal tesislerde kart okuyucuları sayesinde kendilerine sunulan imkanlardan yararlanabilecek, otoparklarda manyetik okutma sayesinde park yeri sağlayabilecek ve anlaşmalı iş yerlerinde kredi kartı gibi ödeme konusunda yardımcı olacak bir karttır. Kredi kartı gibi kullanımının olabilmesi için avukatın içine belirli bir bakiye ödemesi yapmak zorundadır.

İlginizi Çekebilir  ATM Bankamatik Sorunu

Bakiyesi bittiği zaman kendisine ekstra limit verilmez, yani içinde ne kadar para varsa o kadar harcama yapabilir. Kendine özgü avantajlarına bakıldığında, Ofix sitesinde %8 indirim, Jolly Tour’da indirim fırsatları, Baro aidat ödemelerinde taksitlendirme, UYAP aracılığı ile ödeme gerçekleştirme, OPET istasyonlarında indirim gibi kampanyalar sağlar.

Barokart İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

Bu kartlar kişiye özel kartlar olduğu için kişinin fotoğrafı ve kimliği olmak zorundadır. Güvenli bir kart olacağından üzerinde hologramı, TBB logosu, UV baskısı, micro yazısı, kart sahibinin fotoğrafı gibi detaylar yer alır. Yalnızca avukatların sahip olabileceği bir karttır. Barokart sahipleri akaryakıt, içecek, giyim, yiyecek, ofis malzemeleri gibi pek çok sektörde indirimli ve rahat alışverişin keyfini sürecekler. Barokart mobil uygulaması ile TL yüklemenizi yapıp alışverişlerinizi sürdürebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  İsteğe bağlı sağlık ve hayat sigortası

FastPay Nedir?

FastPay Türkiye’de DenizBank ile ortak çalışma yürütmektedir. FastPay akıllı telefonlarla arasında günün her saati para transferi yapılabilecek bir sistemdir. Aynı zamanda FastPay üyesi işlere ödeme yapmak ve ATM’lerden kart kullanmadan nakit çekmek de mümkündür. FastPay uygulamasından ödeme işlemleri yapabilmek için öncelikle bu uygulamayı mobil marketlerden indirmek gerekir. Telefona indirilen FastPay uygulaması TC kimlik numarası ile şifre oluşturarak kullanılır. Uygulamayı telefona kurma ve kayıt işlemleri tamamlanınca FastPay kullanımına başlanabilir.

FastPay Hakkında

2012 yılından itibaren FastPay DenizBank’ın mobil kullanıcıları için ödemelerini kolayca yapabilecekleri bir platformdur. FastPay dünyada ki ilk sesle para çekme ve gönderme unvanlarına sahiptir. Tüm bankaların müşterilerinin ve telefon operatörlerinin müşterilerinin ödeme içi kullanabileceği bir uygulamadır. FastPay üye şirketlerin sayısı arttıkça kullanıcıların da farklı sektörlerde ödeme yapabilmelerini sağlar. FastPay uygulaması uluslar arası alanda pek çok ödüllere sahiptir.

İlginizi Çekebilir  Pos Destek Hattı Ve Pos Cihazları

FastPay Uygulaması İle Yapılabilecekler Nelerdir?

Akıllı cihazlardan internet üzerinden para transfer etme, alışveriş yapmak mümkündür. Ayrıca anlaşmalı iş yerlerine bozuk para ve kartlarla uğraşmadan ödeme yapma, düzenli ödemeler için otomatik ödeme talimatı verme ve ATM’den kart kullanmadan para çekme işlemleri FastPay uygulaması ile hızlı ve daha kolay yapılabilir. İnternetten yapılan alışverişlerde kart bilgileri verilmeden daha güvenli ve rahat ödemeler yapılır. FastPay uygulaması kullanıcıları için pek çok fırsat sunar. Anlaşmalı mekânlarda indirimli menülerden faydalanılabilir. Yine belirli alışveriş sitelerinde % 30’lara varan indirimler ile alışveriş yapma imkânı sunar. Sinemaseverler için sinema bilet fiyatlarında da indirimleri mevcuttur.

Hesaba Para Yatırma

FastPay uygulaması ile Türkiye’de ki herhangi bir bankanın hesabına EFT yaparak FastPay hesabına para aktarılabilir. Ayrıca FastPay hesabına para yatırmak için herhangi bir DenizBank ATM’sinden bu işlem yapılabilir. Cep telefon numarasıyla da FastPay hesabına para yatırma işlemleri yapmak mümkündür.

Paylaş
Önceki İçerikBanka Faiz Oranları
Sonraki İçerikÖlen kişinin borcu ne olur
Yaşar Ekinci
2004 uluslararası işletme mezunu, ekonomik gelişmeleri yakından takip ve analiz eden deneyimli bir ekonomistim.

CEVAP VER