Hesap İşletim Ücreti Alınıyor mu

0
24

Bankaların İşleyiş Biçimi

Bankaların İşleyiş Biçimi

Bankalar sundukları imkanlar ile bizlerin bir numaralı kurtarıcısı haline gelmektedirler. Bu kurtarıcıların işlemesi ve kendi bankasını idare edebilmesi ve bu bankanın kazana bilmesi için belirli bir düzene ihtiyacı bulunmaktadır. Bankaların işleyiş biçimleri değişmek ile birlikte katılım bankaları ve normal bildiğimiz bankaların işleyiş sistemi farklıdır.

Katılım bankalarının işleyiş biçimi alınmak veya satılmak istenen malın müşteriye sunulması ile birlikte katılım bankasının buradaki kazancı kar patı olarak nitelendirilmektedir. Katılım banklarının yanı sıra daha fazla bilinen bankaların işleyiş biçimi biraz daha farklıdır. Katılım bankaları hizmet satarken daha fazla bilinen bankalar ise faiz yolu ile çalışmaktadır. Bu sayede insanlara sunulan hizmette bir tercih kaynağı bulunmaktadır.

Bankaların Ücretlendirdiği İşlemler

Bankaların Ücretlendirdiği İşlemler

Bankalarca yapılacak olan işlemlerde ücretli olan işler müşteriye verilen kredinin tahsis ücreti, verilen kredinin ekspertiz ücreti ,taşınır veya taşınmaz rehin ücret, hesap işletim, para çekme , EFT ,havale, kredi kartları yıllık ücreti, ek kart yıllık yenileme ücreti ,ek kartın ücreti, nakit avans çekimi ,kiralık kasa işlemleri ücreti, fatura ödeme ücretleri, onaylara bağlı bildirim ücretleri, bakiye sorgulama ücretleri, hesap işletim ücreti kamu kurumlarına yönelik yapılan ödemeler, üçüncü kişilere dair yapılan ödemeler bankalar tarafından ücretlendirilen sistemlerden bir kısmıdır . Bu durumda bankalar her bir hesap için aldıkları işletim ücreti bulunmaktadır.

Bankaların Hesap İşletim Ücreti

Bankaların Hesap İşletim Ücretleri

Her bankanın kendine ait işletim sisteminin yanında bu işletim sistemlerine ait ücretler değişmektedir. Bu bankalara ait yıllık vadeli hesap işletim ücreti:

-A Bank : 82.36 TL

-AKBANK : 132.60 TL

-ALBARAKA: ÜCRETSİZ

-ANADOLU BANK: 117.00

-BANK ASYA: ÜCRETSİZ

-BURGAN BANK: 91.20 TL

-DENİZ BANK : 138.96 TL

-FİBA BANK: 88.20 TL

-GARANTİ BANK :134.44 TL

HALK BANK : 78.00 TL

Paylaş
Önceki İçerikHalkbank Pos Destek Hattı
Sonraki İçerikHsbc Bireysel Emeklilik Sistemi
Furkan Kırpak

Ekonomi öğrencisiyim, Türkiye Finansal ekibine kendimi geliştirmek ve hakim olduğum konularda bilgi paylaşımında bulunmak için katıldım.

CEVAP VER