Kıbrıs Üzerinden Kredi Çekebilir Miyim

0
20
Kıbrıs Üzerinden Kredi Çekebilir Miyim

Nakit paraya ihtiyaç duyan insanlar bankalardan kredi çekmenin yollarını arıyorlar. Türkiye’deki bankaların yeni düzenlemeler gereği getirdiği şartlarla bazı kişiler kredi çekemiyor. Bu durum kıbrıs üzerinden kredi çekebilir miyim sorusunun araştırılmasına yol açıyor. Acil durumda nakit ihtiyacını karşılamak için insanların araştırdığı yerlerden bir tanesi de Kıbrıs’ta faaliyet gösteren bankalardır. Kıbrıs’taki şartların daha uygun olması nedeniyle böyle bir araştırma içerisine giren insanlar genellikle kredi çekip çekemeyeceğini merak ediyor.

Kıbrıs’ta İkamet Edenler Kredi Çekebilir

Kıbrıs’ta İkamet Edenler Kredi Çekebilir

Kıbrıs’taki bankalar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da kredi çekmek olanağı sağlamaktadır. Kredi çekebilmek için Kıbrıs’taki bankalarında koyduğu bazı şartlar vardır. Bunlardan ilki kredi talebinde bulunan kişinin en az 1 yıl Kıbrıs’ta ikamet etmiş olmasıdır.

Yani kredi başvurusunda bulunulduğu tarihten 1 yıl öncesine kadar Kıbrıs’ta yaşayan kişiler kredi çekmek için ilk şartı yerine getirmiş oluyor. Bu aşamadan sonra ise kredi için talep edilen rakamın belirlenmesi gerekiyor. Kredi için talep edilen rakam belirlendikten ve beyan edildikten sonra kredi süreci başlıyor.

Kıbrıs Üzerinden Kredi Çekme Süreci Nasıl İşliyor

Kıbrıs Üzerinden Kredi Çekme Süreci Nasıl İşliyor

Kıbrıs üzerinden kredi çekmek isteyen kişiler Türkiye’deki gibi bir kredi notu şartıyla karşılaşmayacaktır. Ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası üzerinden bankalarla olan geçmiş ilişkiler sorgulanır. Bu ilişkilerin sorgulanması bankanın kendini güvence altına almak istemesinden kaynaklanmaktadır.

Bir diğer bakılacak husus ise kişinin gelir seviyesidir. Bankalar kredi borçlarının ödenmesi için geliri olan kişilerle çalışmak istemektedir. Kıbrıs’ta bir iş yerinde çalışılıyorsa maaş yazısıyla başvuruda bulunulabilir. Buna ek olarak da bazı rutin evraklar istenecektir. Tüm bu şartların yerine getirilmesi durumunda kredi başvurusu olumlu olarak sonuçlandırılacaktır. İlk sağlanması gereken şart en az 1 yıldır Kıbrıs’ta yaşıyor olma şartıdır.

Paylaş
Önceki İçerikişsizlik sigortası nedir
Sonraki İçerikKredi Notu Nasıl Yükseltilir
Furkan Kırpak

Ekonomi öğrencisiyim, Türkiye Finansal ekibine kendimi geliştirmek ve hakim olduğum konularda bilgi paylaşımında bulunmak için katıldım.

CEVAP VER