Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

0
15
Kredi Notu Nasıl Artar

Kredi Notu Nasıl Artar

Kredi Notu Nasıl Artar

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ? Kredi notunun yüksek olması, kredi çekmek isteyenler için oldukça önemli bir konu. Eğer kredi çekmek istiyorsanız ve kredi notunuz düşük olduğu için çekemiyorsanız, Kredi notunuzu yükseltmek için yapabileceğiniz birkaç yöntem var.

Kredi notu KKB ve TBB kurumları tarafından kayıt altında tutulmaktadır. Kredi notu hesaplanırken kullandığınız krediler, borç durumunuz, kredi kartı limitiniz ve bankalarla olan tüm ilişkiniz göz önüne alınarak kredi notunuz hesaplanır. Kredi notu her zaman sabit değildir. Yaptığınız işlemlere göre düşebilir veya yükselebilir. Kredi notunuz ne kadar düşerse, kredi çekme ihtimaliniz de o kadar azalır. Yani kredi çekmek istiyorsanız kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Peki Kredi Notu Nasıl Yükseltilir ?

Kredi Notunu Yükseltmek için Birkaç Yöntem Borcunuz Varsa Kapatın

Kredi Notunu Yükseltmek için Birkaç Yöntem Borcunuz Varsa Kapatın

Eğer amacınız kredi notunuzu yükseltmek ise ilk olarak varolan tüm borçlarınızı kapatmaya çalışmalısınız. Çünkü bu borçlar kredi notunuzu oldukça olumsuz şekilde etkiliyor. Kredi borcu ve kredi kartı borcu dışında, yapılan son düzenlemeler ile artık fatura borçları da kredi notunuzu etkiliyor. Tüm borçlarınızı kapattıktan sonra kredi notu adına olumlu bir adım atmış olursunuz ve büyük bir ihtimalle kredi notunuz bu doğru hamleyle bir yükseliş yaşayacaktır.

Düşük Limitli Bir Kredi Kartı Alın

Düşük Limitli Bir Kredi Kartı Alın

Borçları ödedikten sonra izlemeniz gereken ikinci yol düşük limitli bir kredi kartı almaktır. Ayrıca kredi kartı borcunuzu her ay düzenli bir şekilde, aksatmadan ödemeniz gerekir. Borcunuzu hesap kesim tarihinden önce ödemekte kredi notunuza olumlu bir etki yapabilir.

Düşük Tutarlı Kredi Alın

Düşük Tutarlı Kredi Alın

Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız izleyebileceğiniz bir diğer yol düşük tutarlı bir kredi çekmektir. Yine aynı şekilde çektiğiniz kredinin borcunu her ay düzenli bir şekilde ödemek veya tüm borcunuzu ilk taksitte kapatmak da kredi notunuzu oldukça olumlu bir şekilde etkileyip, kredi notunuzu yükseltir.

CEVAP VER