Mortgage Başvurusu Öncesi Birikim Önerileri Ve Birikimin Önemi

0
66
Taşıt Kredisi Alınması İçin Şartlar

İnsanların daha mutlu, huzurlu ve güvenli bir gelecek hayalleri için birikim yapmaları ve bir ev sahibi olmaları kaçınılmaz olmakta. Ev hayalini gerçekleştirmenin ilk adımı birikim yapmanın yolundan geçmektedir. Bir birikim hesabı açılarak belirli oranlarda para aktarılması ileride sahip olunacak evin adeta anahtarını temsil etmektedir. Birikim yapmaya karar verildiği anda birikim yapmaya başlamak kararlılığı sürdürmedeki en önemli basamağı oluşturur. Peki yapılan birikim ne kadar olduğunda mortgage başvurusu yapılabilir.

Mortgage Başvurusunda Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Mortgage yasasının yürürlüğe girmesi 2007 yılına tekabül eder ancak 2005 yılında enflasyon oranlarındaki düşüş banka kredi faizlerini düşürerek daha uzun vadelerle kredi alma imkanının kapılarını açtı. Bu durumda ev hayali kuranlara uzun yıllar beklemek ve yüksek faizli kredi almak yerine, istedikleri evin yalnızca %25’ini biriktirip kalan %75 ini uygun faizli ve uzun vadeli kredi seçenekleriyle ödemelerinin imkanı doğdu.

Para Biriktirmenin Püf Noktaları Nelerdir?

İnsanlar yaşadıkları hayatta süre gelen ve edindikleri birçok gereksiz alışkanlığın gereksizliğini fark ederek bu alışkanlıklardan vazgeçmeye başladıkları andan itibaren birikim yapma süreci kendiliğinden başlamış olur.

Birikim yapmanın en büyük düşmanı gereksiz yapılan harcamalardır bunu tespit etmenin en kolay yolu yapılan tüm harcamaların not edilerek incelenmesidir. Örneğin bir gün lazım olur mantığını kafanızdan çıkarın. İhtiyaç dışı alışverişlerden kaçınarak sırf indirimde olduğu için alışveriş yapmayın unutmayın ki siz alışverişe çıkmasaydınız almakta olduğunuz ürünün indirimde olduğunu görmeyecek ve gereksiz masraf etmeyecektiniz.

Her harcama yaptığınızda ve eliniz cüzdanınıza gittiğinde aklınızın bir ucunda ev hayaliniz ve geleceğiniz olsun bu birikim yapma ihtimalinizi arttırır. Hayat şartlarınız ve statünüze göre sizi zorlamayacak bir birikim hedefi koyun ve bu yolda adım adım ilerleyin.

CEVAP VER