Neden Kredi Alamıyorum

0
11

Kredi hayatın her köşesinde kullanılan, eşya, ev, araç sahibi olmak isteyen tüketicinin başvurduğu para kaynağı olan sistemdir. Genellikle ev, araba almak için sıkça kullanılan kredi çekebilmek için bankaların sunduğu şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir, bankaların şartlarını yerine getiremeyen tüketicilere bankalar kredi vermemektedir. Neden Kredi Alamıyorum sorusunun birçok farklı yanıtı mevcuttur.

Düzenli Bir Gelir Olması

Bankalar tüketiciye kredi verirken, tüketicinin geri ödeyebilme ya da ödeyememe ihtimalini düşünerek kredi vermektedir. Eğer düzenli bir geliriniz yoksa yani bir iş sahibi değilseniz belgeleyebilecek bir geliriniz yoksa bankalar size kredi vermeyebilir. Neden Kredi Alamıyorum sorusunun cevaplarından bir tanesi de budur.

İlginizi Çekebilir  Mortgage Başvurusu Yapmadan Cevaplamanız Gereken Bazı Sorular

Var Olan Borç Miktarı

Bankalar kredi verirken tüketicinin var olan borçlarını da hesaba katarak kredi vermektedir. Eğer diğer bankalara ya da krediye başvurduğunuz bankada hala ödemekte olduğunuz bir borcunuz varsa bankalar bunu risk olarak görüp size kredi vermemekte ya da istediğiniz tutarda kredi vermeyerek daha düşük miktarlarda kredi vermektedir. Neden Kredi Alamıyorum sorusunun cevaplarından olan borç miktarını düşürerek tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

Kredi Notu Neden Kredi Alamıyorum sorusunun en belirgin cevaplarından biri kredi notudur geçmiş dönemde bankalarla ödeme konusunda sıkıntı yaşadıysanız, veya hala bankalarda olan borçlarınızdan dolayı ödeme sıkıntısı yaşıyorsanız, bankalar arasında kişinin banka sicili olarak bilinen kredi notunuzu doğrudan etkileyerek kredi notunuzu düşürebilir ve bu da size kredi çıkmamasına sebep olabilir. Kredi notunu düşürmemek veya yüksek tutmak için var olan borçlarınızı düzenli ödeme yaparak, kredi kartlarınızı düzenli ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilir ya da düşmesin engelleyebilirsiniz. Neden Kredi Alamıyorum sorusunun cevabı yukarıdaki 3-4 ana başlıkta toplanmaktadır. Bunlardan bir ya da bir kaçını sağlamıyor iseniz bankalar size risk gözüyle bakıp kredi vermeyecektir. Bu durumu düzeltip tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Başkasının Adına Kredi Çektim Ödemiyor

CEVAP VER