Taşıt Kredisi Faiz Oranları

0
29

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt kredisi bankaların bireylere vermiş olduğu hizmetlerden sadece biridir. Bankaların vermiş olduğu taşıt kredisi bugünün koşulları altında hemen hemen her birey bu kredi imkanından yararlanmaktadır. Bankaların sunmuş olduğu bu hizmet sayesinde bireyler taşıt almak için yıllarca para biriktirmek zorunda kalmamaktadır. Yıllarca para biriktirmek yerine bankadan alınan taşıt kredisi ile birlikte hem araba sahibi olunabilir hem de yavaş yavaş arabanın ödemesini bankaya yapılabilmektedir.

Bankalardan alınmakta olan taşıt kredisi taşıtın değerine göre belirlenmek ile birlikte yapılmak istenen vadelerle faiz oranları değişmektedir. Konut kredilerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kredinin sigortalanmış olması gerekmektedir. Yapılan vadelerin ödeme gücünüzü zorlayacak biçimde olmaması oldukça önemlidir. Vadeler ödeme gücünüze göre olurlar ise ödemede zorlanmamak ile birlikte banka ile hukuki sürece de düşülmemelidir.

Taşıt Kredisi Alınması İçin Şartlar

Taşıt Kredisi Alınması İçin Şartlar

Her kredide olduğu gibi taşıt kredisinde de bankalarca aranan özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklerden bankalarca en önemlisi düzenli bir gelir düzeyine sahip olunmak ile birlikte alınması istenen krediden önceki kredi notuna bakılmaktadır. Kredi notunda sorun olmayan müşteriler ve bu müşterilerin belirli bir gelir düzeyine sahi oluşları ile birlikte kredi imkanı sunulmaktadır

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt Kredisi Faiz Oranları

2017 İtibari İle 24 Ay Vadeli 80.000 TL Taşıt kredi oranları;

-Garanti Bankası %1.29

-Deniz Bank:%1.38

-ICBC :%1.14

-Türkiye İş Bankası:%1.24

Yapı Kredi: 1.27

-A Bank :%1.37

Bankaların taşıt kredi oranları 24 ay vadeli 80.000 TL’lik faiz oranları yukarıda belirtilmiştir. Vadesinin 24 ay oluşu taşıt kredi oranlarının yüksek oluşunda oldukça etkili bir faktör olarak bilinmektedir. Taşıt kredisini alırken bankalarca sunulan tüm vadeler değerlendirilmeli ve bütçeye en uygun vade seçeneği kullanılmalıdır.

Paylaş
Önceki İçerikForex Nedir
Sonraki İçerikEn Uygun Kredi Veren Banka
Yağmur Cenbaz

2001 yılında iktisat fakültesini bitirip doktora için yurtdışına çıktım. Ekonomi ve borsa alanında akademik makaleler sahibiyim.

CEVAP VER