Tefeciden Borç Para Almak

0
20

Borç İhtiyacı

Günümüzde hayat koşulları oldukça zor bir hal almaktadır. Yaşamak için birde daha iyi yaşamak için sürekli çalışmak gerekmektedir . Her bir bireyin kendine has isteklerinin yanında ihtiyacını karşılamaya yönelik nakit ihtiyacı bulunmaktadır . Nakit temin edebilmek için işletilen sistemlerden biri tefeciden borç almak iken aslında buna hiç gerek kalmaksızın bankalardan kredi çekmek bu ihtiyacı karşılamaya yetmekte olacaktır.

Tefeciden alınan borç paranın faizleri bireyleri git gide bilinmezliğe doğru götürmekle birlikte ailelerinin yaşamlarını da kendi hayatı ile birlikte riske atmaktadır. Tahsil edilemeyen paranın tefeciler tarafından ölüm riskinden bahsetmemek ile birlikte borcun ödenmediği takdirde her geçen gün borcun artmasından bahsedilmektedir . Artan borcun yani borçluyla tefecinin arasında anlaşılan faiz miktarı ödenmediği takdirde alınan miktarı geçebilmektedir .

İlginizi Çekebilir  Destekleme Kredisi Nasıl Alınır

Bankalardan Kredi Çekmek

Bankalardan kredi çekmek tefeciden para almaktan ve her geçen gün tefecinin faizini hesaplamaktan oldukça iyi olmaktadır. Bankalar her ihtiyaç için kredi imkanı tanımakla birlikte kredinin verilmesi içinde çaba sarf etmektedir. Bankalardan kredi çekebilmek için belirli bir gelir düzeyine sahip olmakla birlikte verilen kredi borcunun ödenmesine bankayı ikna etmek gereklidir. Tefeciden alınacağına bankaların düşük faiz oranları ile kefille kredi verdikleri bilinmektedir. Bu sayede nakde ihtiyacı olan bireyin herhangi bir banka şubesine başvurmalı durumu izah ettikten sonra elde olabilecek tüm ihtimaller değerlendirilmelidir.

Tefeciden Faizli Para Almak Yerine Hangi Bankalardan Kredi Alabilirim

Tefeciden alınacak olan borç para yerine devlet bankalarına veya özel bankalara yapılacak olan başvuru sayesinde tefeciye gitmek gibi bir durum söz konusu olmayabilir. Bankalar size kredi veremez ise bile yine de tefeciden borç para almak sağlıklı bir çözüm değildir.

İlginizi Çekebilir  Emekliler Maksimum Ne Kadar Kredi Çekebilir
Paylaş
Önceki İçerikÖlen Kişinin Kredi Kartı Borcu Ne Olur
Abdurrahman Sanarcagil
Ekonomi dalında master yapmış uluslararası dergilerde 20'den fazla makalesi yayınlanmış bir ekonomistim.

CEVAP VER