Toki Kalan Borç Öğrenme

0
17
TOKİ Kalan Borç Öğrenme

Toki Kalan Borç Öğrenme

TOKİ Kalan Borç Öğrenme

Toplu Konut İdaresi bloklarında kalan borcunuzu öğrenmek için çok fazla uğraşmanıza gerek yok. Bulunduğunuz binanın bulunduğu etap yöneticisiyle görüşmeniz konusunda işleminiz yapılır. Bu işlem site sorumlusu tarafından yapılmaktadır. Kalan daire borç tutarınızı kendinizde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kendi İmkanlarınızla Öğrenmek

toki borç sorgulama

Daireyi TOKİ’den aldığınız taktirde aldığınız dairenin fiyatını öğrenmiş olursunuz. Bu dairenin kalan borcunu öğrenmeniz için banka üzerinden TOKİ’ye yapmış olduğunuz ödemelerinizi kontrol edip bu yolla da kalan borcunuzu aşağı yukarı öğrenebilirsiniz. Bu işlemler içinde yaptığınız ödemelerin toplamını almanız lazım. Yaptığınız ödemeleri topladığınız takdirde toplam borçtan çıkarmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptığınız taktirde aşağı yukarı borç tutarınızı öğrenmiş olursunuz.

İnternet Üzerinden

internetten toki borç öğrenme

İnternet üzerinden öğrenmek istediğinizde TOKİ’nin sitesine girip yapabilirsiniz. Bu işlem içinde TOKİ sitesine girip konuyla alakalı bölüme girmeniz gerekmektedir. TOKİ online taksit sorgulama konuyla alakalı bölümdür. Bu bölüme girmeniz dahilinde sizden istenen giriş bölümlerini doldurmanız gerekecek. Bu giriş bölümlerinde ev sahibi TC Kimlik numarası güvenlik kodu vergi numarası gibi bilgiler istenecek. İstenilen bu bilgileri doğru doldurduğunuz taktirde görevli sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfaya yönlendirileceğiniz taktirde önünüze gelen bilgilendirme kısmı ile kalan borçlarınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Toki Kalan Borç Öğrenme

Sizden istenilen bilgileri yanlış girmeniz doğrultusunda bu konuyla alakalı bölüme yönlendirilecek ve yeni güvenlik kodu ile tekrar istenilen bilgileri girmeniz istenecektir. Bu istenilen bilgileri tekrar doğru girmemeniz doğrultusunda aynı işlem doğru kullanıcı girişi yapılana kadar devam edecektir ve doğru kullanıcı girişi alınmasından itibaren yukarıda bahsedildiği gibi sizi ilgili sayfaya yönlendirecek ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından olan kalan borcunuza ulaşabilecek ve bu konu sahibinde bilgi sahibi olabileceksiniz. Bu işlemleri yapacak kullanıcı girişli bilgileri bilmeniz dahilinde site yönetimine başvurabilir ve oradan kalan borcunuzu öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER