2018 Destekleme Paraları Ne Zaman Yatacak

2018 Destekleme Paraları Ne Zaman Yatacak
27 Ekim 2017 tarihinde eklendi, 6.050 kez okundu.

Devlet destekleme ücretleri nihayet belli oldu. Devlet tarafından, tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan çiftçilere ödenecek olan destekleme parası ile alakalı bilgi edinmek isteyenlere iyi haber var. 5 Mayıs 2017 Resmi Gazetesinde bulunan ilave gazeteden bütün ayrıntıları ile habere ve duyurulara ulaşabilirler. Devlet destekleme ücreti olarak ödemesi planlanan tarla parası, hayvan sayısına göre ödeme, fark ve prim ödemelerinin detayları belli oldu. Açıklamalara göre, tarım ve hayvancılık desteklemeleri paraları 2018 yılında Ziraat bankası tarafından ödeme yapılacaktır.

2018 Destekleme Paraları Ne Zaman Yatıyor

Devlet ÇKS derneğine kayıtlı olan çiftçilere destek parası ödemeleri yapmasının sebebi, çevreye duyarlı ve sağlıklı tarım üretimini yaygınlaştırmak. Bioteknik ve biyolojik üretim yaparak bitkisel üretim halinde, sağlıksız olan ve hayatı tehdit eden çeşitli hastalıklara ve mikro organizmalara karşı savaşır. Üretimi ve kaliteyi yükseltmek ve sektörün sorunlarına karşı etkili çözüme katkıda bulunmak amacı ile gerçekleştirmektedir.

Süt regülasyonu uygulaması sırasında minimum 2 sene, AR-GE projelerinde ise 5 sene olmak üzere 2016 yılı tarımsal destekleme parasının miktarı dekar başına göre hesaplanmıştır. Hayvancılıkta ise hayvan başına destekleme ücreti ödemeleri malak, buzağı, keçi ve koyun desteklerinde geçerli olacaktır.

Destekleme Ücreti Tarım Destek Parası Ne Kadar

Alan göz önünde bulundurulduğunda tarımsal destekleme ücretleri Mazot, toprak analizi, organik tarım, gübresi ve iyi tarım uygulama ücretleri ve destek miktarları aşağıdaki gibidir. Mazot ve gübre destekleme ücreti 11 TL’dir. Sadece toprak analizi yaptıran çiftçilere verilmektedir. Organik tarım destekleme ücreti sınıfına göre kategorilere ayrılarak 1.2.3. ve 4 olacak şekilde 100, 70, 30 ve 10 TL olacak şekilde dekar başına destek ödemesi yapılacağı açıklanmıştır. Bunun yanı sıra organik arı yetiştiriciliği ile uğraşanlara organik bilgi kategorisinde kayıtlı olan çiftçilere 1 kovan başına 10 TL destekleme ücreti ödenecektir.

Önerilen İçerik  Banka Personel Alımı

Destekleme Kredisi Nasıl Alınır

Eğer iş kurmak veya yatırım yapmak, evlenmek, ev almak gibi hayalleriniz var ise fakat finansal sıkıntılar çekiyorsanız devlet size destekleme kredisi veriyor. Devlet, işsizliği önlemek adına birçok faaliyetlerde bulunuyor. Devletin burada amacı, ülkenin ekonomisini güçlendirmek ve canlandırmaktır. Devlet tarafından verilecek desteği alabilmeniz için, sizin uğraştığınız işi, yani tarım veya hayvancılık gibi işinizi göstermeniz gerekli. Bakanlık her yıl ilanlar yayınlamaktadır. Buradan da gerekli şartları öğrenebilirsiniz. Destekleme kredisi almak için ister internetten veya KOSGEB’den, eğer faizsiz istiyorsanız ise 0 faizli kooperatiflere başvurabilirsiniz.

Esnaf Destekleme Kredisi

Devlet, çalışan esnafları desteklemek amacıyla halihazırda finansal destek veriyor. Bu kredilerin çoğunluğu bankalardan temin edilebildiği gibi, KOSGEB, bebka veya kooperatifler tarafından da temin edilebilir. Destekleme kredisini nasıl alacağını bilmeyen esnaflar veya yatırımcılar iş kurmadan önce devlet kurumlarına projenizi göstermelisiniz.

Hayvancılık Kredisi

Devlet, çiftçiliği ve yerli üretimi desteklemek amacıyla hayvancılık, arıcılık, balıkçılık veya traktör mekanizmaları gibi alanlara yatırım yapmak isteyen girişimcilere destekleme kredisi veriyor. Bu kredilerin bir bölümünü KOSGEB temin ederken, diğer kısımlarını Ziraat Bankası ve diğer kooperatifler temin ediyor. Eğer destekleme kredisi almak istiyorsanız, yapacağınız yatırım hakkında detaylı bir proje hazırlayarak bu projenizi devlet kurumlarına sunmanız gerekiyor. Fakat kurumlara göre şartlar değişiyor. Ziraat bankasının destekleme kredisi için şartları farklı iken, KOSGEB’in şartları farklı olabiliyor. Bu kurumların web sitelerini ziyaret ederek detayları öğrenebilirsiniz.

Yardım Kredisi

Devlet destekleme kurumları, durumu olmayan aileler için de çeşitli faaliyetler göstermektedir. Bu yardım Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından sağlanıyor. Eğer maddi durumunuz yerinde değilse, maddi yardım almak için Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na başvurarak belge ile ispatlamanız gerekiyor. Daha sonra size sunulacak yardımlardan faydalanabilirsiniz.

Önerilen İçerik  Devlet Bankaları Hangileri
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git