Banka Faiz Oranları

Banka Faiz Oranları
20 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 199 kez okundu.

Akbank En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir

Akbank Vadeli Mevduat Hesabı

Vadeli hesap banka işlemlerinden sadece bir tanesi iken vadeli olan hesabım getirisi oldukça yüksek olabilmektedir. Bu neden ile vadeli hesap bireyler için yaygın kullanılan para biriktirme ölçütü olarak kullanılmaktadır. Parayı biriktirmek için bankaların kullandığı vadeli hesap tercih edilir. . Vadeli hesabın vadesiz hesaptan ayırt edilebilmesi oldukça kolaydır.

Bireyler para biriktirmek için vadeli hesabı tercih ederler bir miktar para ile o paranın vadesi geldiğinde elde edilen kazanç türüdür. Vadesiz hesap ise bireylerin hiç bir geri ödeme almadan paralarını saklamak kullanmak ve biriktirmek gibi faaliyetleri yürütebildikleri hesaplardır. Vadesiz hesap hiç bir zaman müşteriye faiz getirisi sağlamamaktadır.

Akbank Vadeli Hesap Açtırma İşlemi

Akbank şubelerinde vadeli hesap açabilmek için gereken kimlik ve kimlik benzeri belgelerdir. Böylelikle şubeden yapılacak olan işlem ile birlikte vadeli hesap açabilmek mümkündür. Akbank temsilcilerinden alınan bilgiler ile yatırımın gerçekleşeceği miktar ve vade hesabı yapılmaktadır. Müşterinin isteği doğrultusunda vadeli olan hesabın para cinsi belirlenmektedir.

Para cinsi belirlendikten hemen sonra vade seçenekleri ve vadelerin getiri oranı belirtilmektedir. Bununla birlikte müşteri dilediği vade ile birlikte para cinsini de belirlemektedir. Yatırılan paranın anlaşılan vade süresince hesaptan alım işlemi gerçekleştirilemez. Vade dışındaki zamanlar da hesaptan çekim gerçekleşir ise eğer vade şartları ortadan kalkmakla birlikte vade ile ilgili olan ödeme gerçekleştirilemez.

Akbank En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir?

TL cinsinden Akbank faiz oranı en yüksek vade ile 400 gün olarak hesaplanmakta bu koşullar altında 400 günlük vade ile 10.000 TL’lik yatırım sonucunda elde edilecek olan miktar %%9.25 faiz oranı ile 912.33 TL olarak hesaplanmaktadır.

Finansbank En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir

Müşterileri tarafından yapılan birikimlere değer katmak amacıyla Finansbank, farklı vade ve faiz oranları ile birikim paketleri sunuyor. Müşterilerine özel sunulan değerlendirme seçenekleri hem müşterilerinin hem de sevdiklerinin geleceğini güvence altına alıyor, hayallerin gerçekleşmesine yardımcı oluyor.

Önerilen İçerik  Yatırım Nasıl Yapılır

Finansbank Faiz Oranları

Vadeli mevduat hesabı ile müşterinin birikimi, müşterinin belirlediği vade içerinde %9,1 faiz oranıyla değerlendirilir. Müşteri özel bir talepte bulunmadığı sürece, vade sonunda, banka faiz oranına göre vadeli mevduat hesabı yenilenir. Müşteri vade sonunda hesabı kapatma talebinde bulunursa, anapara ve edilen faiz tutarı vadesiz hesaba aktarılarak, vadeli mevduat hesabı kapatılır.

Finansbank Vadeli Hesap Paketleri

Finansbank, vade zamanını belirterek; müşterilerinin uzun vadeli birikim yapmalarına katkı sağlıyor. Bütçeden ayrılan 50 TL gibi küçük bir tutarla ya da maksimum 5.000 TL tutar ile minimum 3 yıl ve maksimum 10 yıl olmak üzere fon almaları sağlanarak fon hesabı açıyor, müşterinin para biriktirmesine katkıda bulunuyor. Açılan bu hesap için banka tarafından bir ücret talep edilmez.

Diğer bir Finansbank birikim seçeneği de; fon gibi kavramlardan anlamayan ya da ilgi duymayan müşterilerine yönelik hazırladığı 12 ayda bir, %9,1 oranında faiz işleyen birikim hesabıdır. Para birimi, müşterinin isteğine bağlı olup, dolar için %1,8, EUR için faiz oranı %1,1 olarak belirlenmiştir. Hesap, minimum 5 yıl vade ile açılır ve vade sonu dolmadan birikimden para çekilmesine banka tarafından izin verilmez. Vade sonunda müşteri isterse parasını ya toplu çeker ya da aynı yöntemle yeni bir değerlendirme tercih edebilir. Aylık birikim için ödenecek tutar minimum 50 TL, maksimum 5.000 TL olup, 6 ay düzenli bir ödeme yapılmadığı takdirde verilen talimat banka tarafından iptal edilir.

Ingbank En Yüksek Vadeli Yatırım Faiz Oranı Nedir

Ing Bank Vadeli Hesap

Ing bankası vadeli hesap sistemi en uygun faiz oranları ile birikimlere birim eklemeye devam etmektedir. Vadeli hesap bireylerin ellerinde bulunan yastık altında saklanan paraları ekonomiye katmak için açılmış olan uygulamalardan sadece birisidir. Vadeli hesabın işleyiş şekli bireylerden var olan birikimlerinin bankaca vadeli hesaba konulması ve bu hesapta olan paranın faizle işlenip bireylerin birikimlerine katkıda bulunmasıdır.

Ing bank faiz oranlarının ve uygun vadeler ile müşterilerinin birikimlerini saklamakla birlikte alınan paraları işletmek ve bu paraların işletilmesinde karşın verilen faiz oranlarıdır. Ing bank yabancı yatırımlı banka olmasına karşın Türkiye’de adından oldukça söz ettirmektedir. Ing bank müşterilerine sunduğu uygun vade ve faiz imkanları ile birikimlere birikim katmaktadır.

Önerilen İçerik  Yatırım Nasıl Yapılır

Vadeli Hesap İle Vadesiz Hesap Arasındaki Fark

Vadeli hesabın bireylere faiz getirisi bulunmaktadır. Vadesiz hesabın ise bireylere herhangi bir getiri sağlamamaktadır. Bu durumda bireyler birikim yapmak ve yatırım için her zaman vadeli hesabı tercih etmektedirler.

Vadeli Hesap Açma İşlemi

Vadeli hesap açma işlemi oldukça kolaydır. Ing bank şubesine gidip vadeli hesap için başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Vadeli hesap açıldıktan hemen sonra belirlenmiş olan vade ve faiz oranı ile paranız işleme koyulmaktadır.

Ingbank En Yüksek Vadeli Yatırım Faiz Oranı Nedir?

Ingbank en uygun vadede faiz için paranın miktarının ve bu paranın ne kadar vadede işletmek istediğiniz ile ilgili iken Ing bankın yeni müşterilerine sunduğu hoşgeldin faiz oranı %13.75 olarak belirtmiştir. Bankanın hoşgeldin faizi birikim için oldukça uygun görülmektedir.365 gün yani 1 yıl olarak açılan vadeli hesap için 20.000 TL faiz oranı %8.0 TL’dir.

Garanti Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir

Garanti Bankası Vadeli Hesap

Garanti bankası vadeli hesabı birikimleri olan bireylerin birikimlerini güvenli bir biçimde saklamak ve bu birikimleri faiz göstergesi ile birlikte artırmaktır. Vadeli hesap sistemi faiz ile işlemekle birliktedir. İşleyen faizin bireylere geri dönüşümü para miktarında olan artışla karşılanmaktadır.

Bireylerin vadeli hesaba attıkları para miktarı belirli bir vade boyunca iç ay altı ay bir yıl ya da daha fazla olan vade imkanı sonucunda bireylerin elde ettikleri kazançları garanti bankası kapsamında saklanmaktadır. Bireylerin yapmış oldukları birikimle açılan vadeli hesap vadesiz hesaptan ayırmak oldukça basit olmaktadır. Vadesiz olan hesabın bireye hiçbir geliri olmaz iken yani hesapta olan parayı banka işlemez iken vadeli hesapta olan parayı banka ekonomiye katarak belirli faiz düzeyinde bir getiri elde etmek mümkündür.

Garanti Bankası Vadeli Hesap Açma İşlemi

Garanti bankası kapsamında açılması istenen hesap için müşterilerin bankaya bildirmeleri ve bu doğrultuda hesap açılması gerekmektedir. Açılacak olan hesap için kimlik ve dengi olan resmi belgeler yeterlidir. Garanti bankası kapsamında açılmış olan bu hesap için Garanti bankası çalışanları müşterilerini memnun etmek için uygun vade seçeneği ve uygun miktar ile birlikte hesaba atılması uygun olan para miktarının cinsi hakkında müşteriye sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti için bankada görevli çalışanlar en uygun faiz oranı seçeneğini sunmaktadır.

Önerilen İçerik  Yatırım Nasıl Yapılır

Garanti Bankası En Yüksek Vadeli Faiz Oranı Nedir?

Garanti bankasının en yüksek vadeli faiz oranı TL cinsinden olan banka e-mevduat sistemi oranı %9.70 iken Garanti bankası mevduat hesabı ise %7.00 TL olarak belirtilmektedir. Bankada döviz olarak açılan (Euro) faiz oranı %0.90dır.

100.000 TL Ne Kadar Faiz Getirir

Bankacılık sektörünün büyüyüp hızla gelişmesiyle hayatımızda çok büyük bir yere sahip olmuştur. İnsan ihtiyaçlarını karşılama da ekonomik olarak zor zamanda destek olan bankalar bilinçli ve dikkatli şekilde kullanıldığı ve destek alındığı zaman insan hayatını kolaylaştırıcı bir etkendir. Ayrı bir piyasa ve dünya olan bankacılık sektörü insanlar içinde bir ekonomik kazanç sağlayıcı platforma dönmüştür.

Sadece kredi ve kredi kartı alarak hayatımızda yer vermekle kalmayıp bu sektörü kendi lehimize de çevirme şansımız vardır. Eğer her hangi bir birikime sahipsek ve bu birikimin harcanacak bir yeri yok ise bu hazır parayla hiçbir şey yapmadan bu para üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Bunu da hali hazırda olan paranızı bankalara faize yatırarak bu para üzerinden gelir elde edebilir istediğiniz zamanda bu parayı çekebilirsiniz. Sahip olduğunuz bu birikim üzerinden elde edeceğiniz kazanç size herhangi bir çaba harcamadan sadece bankaların parayı döndürebilmek için sizlere ödediği bir bedeldir.

Paranın Faiz Getirisi

Sahip olduğunuz birikimin büyüklüğüne göre değişen getiri bankaların sizlere sunduğu faiz oranlarına göre de değişiklik göstermektedir. Faize yatırmak istediğiniz meblağ ve faiz oranı ne kadar yüksek ise bundan elde edeceğiniz kazançta o kadar yüksek olur. Aylık, 3 aylık ve yıllık olarak yatırabileceğiniz paranızı bu istediğiniz sürelere göre çekebilir veya yeniden faize yatırabilirsiniz. Her bankanın kendisine göre farklı faiz oranları vardır.

100.000 TLnin getireceği faiz ise bankaların sizlere sunduğu oranlara göre değişim gösterir. Örneğin banka sizlere aylık faiz getirisini %14 olarak belirlediyse bundan aylık kazancınız 978.08 olacaktır. Yine %14 faiz üzerinden 3 aylık döneme yatırmak isterseniz bundan kazancınız 2.934,25 TL olacaktır. Bankadan bankaya değişen bu oranlardan sizlere en çok kazanç getiren faiz oranlarını seçmeli ve paranızı buna göre yatırmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git