Banka Personel Alımı

Banka Personel Alımı
20 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 181 kez okundu.

Banka Eleman Alımları

Her yıl olduğu gibi bu yılda birçok banka personel alımına başladı. 2087-2019 yılıda yine bankalar personel alacak. Kadrosunu yenileyen, personel açığını kapatmak isteyen, yeni iş istihdamı oluşturmak isteyen birçok banka belirli pozisyonlarda eleman alımı yapmaktadır.

Bankalara Alınacak Kadrolar Nelerdir?

Bir çok banka belirli kadrolarda yeni iş imkanları sunmaktadır. Banka güvenlik görevlisi, gişe görevlisi, müşteri temsilcisi, bölge müdürü, uzman yardımcısı, uzman gibi kadrolara alım yapılmaktadır.

Banka Personel Alımında Aranan Şartlar Nelerdir?

Banka personeli olabilmek için başvuru sırasında aranan nitelikleri taşımanız gerekir. Üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olabilmek, istenebilen sertifikalar, askerlik durumu ve yaş sınırı vs. İşletme iktisat kamu yönetimi bankacılık sigortacılık uluslararası ilişkiler bölümlerinden mezun olmak bankaların aradığı vasıfları taşımak gerekmektedir.

Banka Sınavları

Bilindiği gibi bazı bankalar başvuru işlemlerinden sonra sınav yapmaktadır doğru ve yoğun talebi karşılamak gereken istihdamı oluşturmak için taban puan uygulaması ile alım yapmaktadır. Mülakat(ön görüşme) ile prezantabl duruş, konuşma, ikna kabiliyeti gibi müşteri diyaloglarına önem vermektedir

2018-2019 Yılında Alım Yapacak Bankalar

Ziraat Bankası, iş Bankası, Halk Bankası, Akbank, Deniz Bank, Hcbs, Teb Bankası bu yıl personel alımı yapacak olup Her yıl Ziraat, Halk ve İş bankası sınav ile personel alımı yapmaktadır. Unutmamanız gereken bankalar artık KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) girme şartı aramakta ve en son güncel sınavda başarı değerlendirmesi yapmaktadır. Personel sınavında başarı sırasına göre alım yapmaktadır.

Önerilen İçerik  Devlet Bankaları Hangileri

Bölgelere Göre Banka Personel Alımları

Marmara Bölgesi Ege Bölgesi ve İç Anadolu bölgesi bulunmaktadır. Banka personel alımı yoğun olmakla birlikte en çok alım yapan şehirler; İSTANBUL, ANKARA, İZMİR, BURSA şehirlerinde olmaktadır.

Turistlik bölgelerde döviz uluslararası işlemler ve ingilizce konuşmak aranan niteliler arasındadır. En çok Personel Alımı Yapacak Bankalar;

Ziraat Bankası, Halk Bank, Akbank, İş bankası, Teb, Deniz Bank bu yıl personel alımı yapacak bankalar olup sözleşmeli olarak da alım yapacak bankalar arasındadır.

2018 – 2019 İş Bankası Personel Alımı

Üniversitede finans ile alakalı bir bölüm okuyan veya okumakta olanların aklına bankada çalışma fikri gelir. Bankalar günümüzde dijital sistemler üzerinden işlese de hizmet anlamında insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için bankalar zaman zaman personel alımı yaparlar.

Bilindiği gibi Türkiye’de aktif faaliyet gösteren onlarca banka vardır. Bankalarda çalışmak için iş arayan bir kişinin çalışmak istediği ilk kurumlardan bir tanesi de İş Bankasıdır. Cumhuriyetin ilanından sonra çalışmaya başlayan İş Bankasının müşteri ağı çok geniştir. Bu vermiş olduğu hizmetlerle doğru orantılıdır. İş Bankası hem mevcut müşteri kitlesini kaybetmemek hem de yeni müşteriler kazanmak için vasıflı personellere ihtiyaç duyuyor.

İş Bankası Personel Alıyor Mu?

İş Bankası zaman zaman personel alımı yapacağını duyurmaktadır. Son olarak Eylül 2017 içerisinde bir duyuru yayınlamıştır. İstanbul için geçerli olarak başvuruların kabul edileceği bildirilmiştir. Başvuru yapmak isteyenler İş Bankası İnsan Kaynakları ile irtibata geçerek CV teslim edebilirler.

Yazışma, mülakat ve sınav gibi süreçlerin ise Ekim 2017 içerisinde başlayacağı duyuru içerisinde belirtilmiştir. Bankacılık üzerine çalışmak isteyen kişiler için iş bankası doğru bir tercih olacaktır.

İş Bankasında Çalışılır Mı?

Neredeyse Cumhuriyet ile yaş olan İş Bankası her geçen gün gelişerek büyümektedir. Uzun yılların kattığı tecrübe ile alanının önde gelen kurumlarından bir tanesidir. İş Bankası personelleri içinde kendilerini geliştirebilecekleri bir alan sağlıyor. Bu da İş Bankasında çalışmak isteyen insan sayısını gün geçtikçe artırıyor.

Önerilen İçerik  Banka Çalışanı Olmak İçin Sınavlar

Elbette bu kadar profesyonel çalışan bir bankanın personel alımında da ciddi şartları söz konusu olacaktır. Bundan kaynaklı olarak İş Bankasına iş başvurunda bulunacak kişilerin çok iyi bir hazırlık yapması ve bilgilerini tazelemesi gerekiyor.

2018 – 2019 Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat bankasının bu sene ne zaman personel alacağı çoğu aday tarafından merak ediliyor. Personel alımları bu sene de devam ediyor. 5 Haziran tarihinde başlayan Ziraat Bankası personel alımı hakkında detaylı bilgi kurum web sitesi üzerinden adaylarla paylaşıldı. 225 personel alınacağını belirten kaynağın yayınlanmasının ardından adaylar yoğun olarak konu hakkında araştırma yapmaya başladı. İşte merak edilen sorular.

Ziraat Bankası Personel Alımı Nasıl Yapılacak?

Ziraat Bankası’nda farklı pozisyonlarda görev alacak 255 personel istihdam edilecek. Başvurular Anadolu Üniversitesi aracılığıyla yapılacak. 85 TL olan başvuru ücretini yatırdıktan sonra adaylar başvurularını gerçekleştirebilecek. 5 Haziranda başlayıp 23 Haziran tarihinde bitecek olan başvuruların sınav tarihi ise 6 Ağustos.

Başvuru Şartları Neler?

– TC Vatandaşı olmak

– 01.01.1987 ve sonrasında doğmuş olmak

– İlgili bölümlerden mezun olmak

– Kamu haklarından mahrum olmamak

– Suç hükümlülüğü Bulunmamak

– Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlanmış olmak veya askerlikten muaf tutulmuş olmak

– Görev yapmasına engel bir hastalığı bulunmadığına dair resmi sağlık kurulu raporu

Hangi Birimlere Personel Alınacak?

Kesin olarak belirtilene göre;

– İstanbul’da, Ziraat Teknoloji A.Ş. bünyesinde görevlendirilecek 20 Yazılım Mühendisi, 20 Altyapı Sistemi Mühendisi ve 20 İş Analisti olmak üzere, 60 personel alınacağı bildirildi. Diğer personel alımı yapılacak olan birimler ise henüz belirli değil.

– Farklı illerde görevlendirilecek 40 Servis Görevlisi

– Ziraat Bankası Hukuk Müşavirliği ve Kredi Risk Tasfiye Bölüm Başkanlığı’nda görev alacak 50 Avukat

– İstanbul’da, Ziraat Katılım Bankası A.Ş. bünyesinde görevlendirilecek 70 Uzman Yardımcısı

Önerilen İçerik  Evde Bakım Parası Maaşı Almak

– Ziraat Leasing A.Ş. bünyesinde İstanbul, Adana, Antalya, Gaziantep veya Diyarbakır’da görevlendirilecek 15 Uzman Yardımcısı

– İstanbul’da Ziraat Portföy Yönetimi ve Ziraat Yatırım A.Ş bünyesinde görev alacak 20 Uzman Yardımcısı

Banka Cv Örnekleri

Günümüzde hemen hemen tüm iş yerleri iş başvurusu yapan kişilerin CV sine göre alım yapmaktadır. Bu nedenle CV hazırlarken çok dikkatli ve etkileyici olunmalıdır. Genel anlamda CV formatı aynıdır. Fakat bazı iş alanlarında CV nin başına çalışacak kişinin kriterlerini belirtecek bir ön yazı gerekmektedir.

CV Nasıl Hazırlanır?

Hayatımızın büyük bir bölümünde etkili olan teknolojik gelişmeler iş başvuru yöntemlerini de etkilemiş durumdadır. Bazı iş yerleri kendi siteleri içinde cv doldurabilme imkanı sunarken, bazı iş bulma siteleri ise bir profil oluşturup özgeçmiş adı altında cv nizi gerekli iş yerlerine gönderme imkanı sağlamaktadır.

Banka sektöründe her bankanın sitesindeki bölümlerden CV nizi doldurup gönderebilirsiniz. Üniversitelerin hemen hemen her bölümünden alım yapan banka sektörü iş deneyimi de aramamaktadır. Aldıkları kişiyi eğitimlere götürerek yetiştirmektedir. Bu nedenle bankanın aradığı niteliklere sahipseniz alımınız daha kolay alacaktır.

Ön Yazı

Banka sektörüne verilecek CV nin ön yazısı, hem çalışabileceğiniz bölümü hem de sizin kriterlerinizi çok iyi anlatmalıdır. Ayrıca karşıdaki kişiyi etkilemeyi de başarmalısınız. Hazırladığınız CV den o bankaya neler katabileceğinizi hissetmeleri sizin için artı bir durumdur.

CV Hazırlarken

Paragraflarca uzun bir CV size fazla bir avantaj sağlamayacaktır. Geçmişte yaşadığınız iş deneyimleriniz ve referanslarınız en önemli kısımlardandır. Kısa ve öz bir yazı karşınızdaki kişiyi daha fazla tatmin edecektir. Verdiğiniz kişisel bilgiler tamamen güncel ve doğru olmalıdır. Hazır bir CV ye bilgilerinizi girecek iseniz işiniz daha kolaydır. Gerekli kısımlara istenen bilgileri doldurmanız ve ön yazı olarak seçkin bir yazı yazmanız avantajınız olacaktır. CV de kendinize olan öz güveninizi de hissettirmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git