Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar

Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar
20 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 151 kez okundu.

En Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankalardan hızlı kredi çekmenin asıl nedenlerinden birisi, acil para ihtiyacından dolayıdır. Ama maalesef kredi çekilirken, uzun işlemlerden dolayı, zaman kaybı yaşanmaktadır. Birçok insan için bu büyük bir sıkıntı haline gelebilmektedir. Sonuçta, acil paraya ihtiyacı olan insanlar, bu uzun ve dayanılmaz işlemler ile vakit kaybetmek istemezler. Dolayısıyla, kredi çekilirken uzun işlemler barındırmayan bankalardan daha çok yararlanılmaktadır. Tercihler de bu bankalara yönelik olmaktadır. Ayrıca, çekilen krediler, daha çok ihtiyaç kredisi adı altında olmaktadırlar. İşte karşınızda en hızlı kolay kredi veren bankalar:

1.QNB Finansbank

enpara.com adı ile bilinen bir site vardır ve bu sitenin sahibi QNB Finansbank’tır. Bu site aracılığı ile 30.000 TL gibi yüksek bir miktarda kredi almak mümkündür ve bu kredinin vadesi 48 aya kadardır. Bilinmesi gerekilen bir diğer şey ise şudur: Bu olanaklardan faydalanmak için bankanın bir müşterisi olunması şarttır ve müşteri olmak çok zor bir şey de değildir.

2.Akbank

 

Akbank ile kredi başvurusu yapmak ve kredi çekmek çok kolaydır. Buradan çekilen kredi, ihtiyaç kredisi olacaktır. Ayrıca, bunun için şubeye gitmeye de gerek yoktur. İnternet yolu ile çok kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi almak mümkündür.

3.Denizbank

 

Denizbank, kolay ve hızlı kredi çekmek için başvurulabilecek bir diğer bankadır. Vade 48 aya kadar çıkmaktadır. Buradan da alınabilecek kredi, ihtiyaç kredisi olacaktır. İhtiyaç kredisi, 55.000 TL’yi bulmaktadır. Aylık faiz, aşağı yukarı %1.30 civarındadır.

4.TEB

 

Hem internet üzerinden hem de bankanın kendi mobil uygulaması ile ihtiyaç kredisi almak mümkündür. Hem hızlı hem de kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi çekilmesini sağlayan TEB, bu işlemi kefilsiz olarak yapmaktadır.

En Uygun Kredi Veren Banka

Kredi Türleri

 

Kredi imkanı sağlayan bankalar bireylerin ihtiyaçlarına yönelik kategori halini almaktadır. Bankalar müşterilerin ihtiyaçlarına odaklı çalıştıkları ve bu müşteriler için alınmak istenen kredilerin uygun ödeme miktarlarını belirtmektedir. Banklar tarafından kategoriye ayrılan kredi türleri ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi olmak üzere ayrılmıştır.

Genel hali ile kredi desteği bekleyen bireylere bankalar bu kategoriler kapsamında kredi imkanı sunmaktadırlar. Taşı kredisi taşıt alımında konut kredisi ev alımında ve son olarak ihtiyaç kredisi genelde müşterilerin nakde olan ihtiyaçlarını karşılamak için verilmektedir. Kredi koşullarını yerine getiren bireylere bankalar tarafınca kredi imkanı sunulmaktadır.

Kredi Almak İçin Gerekli Koşullar

 

Kredi çekmek isteyen bireyler için genel olarak aranan koşulardan birisi kredi çekmek isteyen müşterinin gelir düzeyi ve bu gelir düzeyinde süreklilik olmasıdır. Gelir düzeyinin iyi olması banka tarafından alınan kredinin ödenmesinde bireylerin zorlanmaması ve ödemelerini yapmasını ifade etmektedir. Bunun dışında taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi için farklı koşullar aranmaz iken konut kredisinde birçok koşul bulunmaktadır.

Bu koşullardan biri ise alınmak istenen konut fiyatının %25’ini banka peşinat olarak almakta ve müşteriye uygun faiz oranı ve vade ile kredi imkanı sunmaktadır. Diğer bir koşul ise yine alınmak istenen konutun %25’ini banka başka bir ev ipoteği ile peşinat olarak görmekte ve kredi imkânı sunmaktadır.

En Uygun Kredi Veren Bankalar

 

En uygun kredi koşulunun sağlanması için tüm bankaların faiz oranları gözden geçirilmelidir. Bu kapsamda en uygun vade ve faiz oranı bulunmalıdır. Uygun ödeme planı ile birlikte kredi tahsis edilmelidir.

Önerilen İçerik  Ziraat Bankası Tarım Kredisi

50. 000 TL taşıt kredisi için 36 ay vadeli en uygun banka ICBC Bank %1. 14 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. 50. 000 TL ihtiyaç kredisi için 24 ay vadeli en uygun banka ING Bank %1. 19 faiz imkanı sunmaktadır. 250. 000 TL konut kredisi için 120 ay vade ile en uygun banka ICBC Bank en uygun faiz oranını vermektedir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi bireylerinin ellerinde bulunmayan nakit ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır. Bireyler bankalardan aldıkları ihtiyaç kredisi sayesinde ihtiyaçları olan nakit para ihtiyacını karşılamaktadır. İhtiyaç kredisi kapsamında bireylerin bu krediye başvurmaları için banka şubelerine girmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda ihtiyaç kredisini kısa mesaj, mobil uygulama sayesinde de şubeye gitmeden başvuru yapılmaktadır. İhtiyaç kredisi alabilmek için müşterilerin kredi notlarının uygunluğuna bakılmaktadır.

Kredi notu uygun görülen bireylere bankalar tarafından kredi imkanı sunulmaktadır. Bireylerin kredi alabilmeleri için sadece kredi notu değil aynı zamanda krediyi aldıktan sonra ödemeleri gereken taksitlerin ödenebilmesi için bankalar bireylerin gelir düzeyine ve bu gelirin sürekliliğine bakılmaktadır. İhtiyaç kredisi almak isteyen bireyler için ise banka faiz ve vade seçeneği ile ilgili olan kısmı müşteri ile rahat bir ödeme planı çıkartılmaktadır.

İhtiyaç Kredisi İçin Bankalar Nelere Dikkat Etmektedir

İhtiyaç kredisi kapsamında bankalar müşterilerinden son 5 yıl içerisinde kredi kartı borcu veya kredisi olan müşterilerinin ödemelerini aksatmamaları gerekmektedir. Bankada bulunan hesaplara ilişkin düzenlemeler ile birlikte kefil olma durumu var ise bir kredi için kefil olunan hesabın araştırılması bankalar tarafından dikkate alınmaktadır. Ayrıca kredi almak istediğiniz bankada önceden açılmış olan hesabına ilişkin araştırmalar da yapabilmektedir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka

İhtiyaç kredisinin sunduğu faiz oranları ile birlikte müşteri için en uygun olabilecek kredi faiz oranları ;12 ay vade seçeneği ile birlikte 30. 000 TL ihtiyaç kredisi ING Bank %1. 19 , Türkiye İş Bankası %1. 27, Deniz Bank %1. 35 , VakıfBank %1. 22 , Halk Bank%1. 25 , Ziraat Bankası %1. 24 , ICBC Bankası %1. 23 , Şeker Bank%1. 55 faiz oranı ile birlikte ihtiyaç kredisi imkanı sunan bankalar arasındadır. İhtiyaca yönelik yapılan bu kredinin vade seçeneğini belirleyebilir bu sayede faiz oranını azaltabilir veya artırılabilmektedir.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Bankadan kredi kullanırken dikkat edilen nokta ödeme tutarını belirleyecek olan faiz oranı oluyor. Bankalar son dönemde herkese çok hızlı şekilde düşük faiz oranları ile kredi kullandırıyor. Kredi kullanımını hızlandıran bankalar faiz gelirleri ile yıllık karlarını arttırıyor. Fakat bu gelir kaynağının yanında krediler sayesinde ekstra gelirler de elde ediliyor. Bu ekstra gelirler ise kredi kullandırırken zorunlu olarak verilen kredi kartları, sigorta masrafları ve dosya masrafı adı altında kesilen giderler olarak sıralanıyor.

Dosya masrafı kredinin tüm ödemelerine yayılarak kullanıcıya hissettirilmiyor ya da kredinin hesaba ilk yatması anında kullanıcının hesabından kesiliyor. Paraya acil ihtiyacı olan kişiler ise bu düşük de olsa kesilen ücrete bir söz etmiyorlar.

Dosya Masrafı Yasal mı?

2015 tarihine kadar kullanılan kredilerde sözleşmede kullanıcıya dosya masrafı kesileceği ibaresi açıkça belirtilmediği için kredi kullanan kişiler yasal olarak alınmayan ücreti tüketici mahkemelerine başvurarak geri iade isteyebiliyorlar. 2015 sonrasında ve şu anda da kullanılan kredilerde ise sözleşmelerde dosya masrafı, kredi ücreti gibi ibareler ile kullanıcıların imzası alınarak bankalar kendini bu konuda garanti altına alıyorlar.

Sözleşmede bu ibarenin altına imza atarsanız geri isteme hakkınız bulunmuyor. Acil paraya ihtiyacı olan insanlar da bu dosya masrafını rekabetinde getirdiği durumla ufak bir miktar olarak görüp kabul ediyorlar. Sözleşmenin altına kredi kullanan kişi imza attığında ve dosya masrafı ibaresinin sözleşmede bulunması halinde kesilen ücret yasallaşmış oluyor.

Hangi Bankalar Dosya Masrafsız Kredi Kullandırıyor?

Kredi kullandırma miktarı gelişen teknoloji ile son yıllarda çok artış gösterdi. Buna en büyük etkenlerden birisi de şubeye gitmeden kredi kullandırma oldu. Rekabetin yüksek olduğu kredi pazarında ise bazı bankalar dosya masrafı almayarak müşteri sayısını çoğaltmaya çalışıyor. ING bank, Denizbank, iş bankası ve halk bankası dosya masrafı almadan kredi kullandırabiliyor.

Önerilen İçerik  Kredi Çekemiyorum- Nasıl kredi çekerim

İng Bank Bireysel Kredi

Müşteri memnuniyeti önceliği olan İng Bank, her türlü ihtiyacınız için size özel çözümler sunuyor. Sizi düşünen bankanız, çok avantajlı faiz oranı ile 48 aya kadar vade ile taksit ertelemeli kredi hizmeti sunuyor.

Kredi İçin Başvuru Kanalları

– Size en yakın şubelerden,

– İnternet sitesi

– Bankamatiklerden,

– Çağrı Merkezi numarası 0850 222 0 600 arayarak kredi talep edebilirsiniz.

Kredi Kampanya Koşulları

– 48 ay vade ile kullanılacak krediler için 4 ay erteleme imkanı bulunmaktadır.

– Kredi notu 1850 ve üzerinde olanlar taksit ertelemeden faydalanabilir.

– KKB puanınız faiz oranının belirlenmesinde etkilidir.

Bireysel Tüketici Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kredinizi ister internetten isterse size en yakın şubenizden kullanın, banka sizden bazı evraklar isteyebilir. İstenebilecek evraklar;

– Kredi başvuru formu

– Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport aslı ve fotokopisi

– Gelir belgeniz

– Banka gerekli görürse kefil gibi ekstra isteklerde bulunabilir.

İng Bank Bireysel Kredi Hesaplama

İng Bank Bireysel kredi hesaplama sırasında; 48 aya kadar vade seçenekleri ve esnek ödeme seçenekleri ile nakit ihtiyaçlarınızı erteleme sorununu gideriyor. Ertelemeli kredi faiz oranları;

– Dosya masrafı kredi miktarının %0.5’idir.

– KKB puanı 1850 ve üzeri olan müşteriler için faiz oranı %1.19

– KKB puanı 1800-1849 arası olan müşteriler için faiz oranı %1.19

– KKB puanı 1750-1799 arası olan müşteriler için faiz oranı %1.39 olarak belirlenmiştir

Vade Kredi Tutarı Aylık Faiz Taksit Tutarı

48 Ay 1.500 TL 1.84% 51,00 TL

48 Ay 50.000 TL 1.39% 1522,00 TL

Kredi kampanya dahilinde kullanılabilecek minimum kredi 1.500 TL olup, maksimum tutar 50.000 TL’dir.

50.000 TL kredi tutarı için kredi tahsis ücreti 250 TL ‘dir.

1.500 TL kredi tutarı için kredi tahsis ücreti 7.50 TL ‘dir.

Detaylı bilgileri şubelerden müşteri temsilcilerinden ya da diğer kanallardan bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası Bireysel Kredi

Müşteri memnuniyeti önem veren İş Bankası, her türlü hayaliniz ya da ihtiyacınızı giderebilmeniz için bireysel tüketici kredi çeşitleri ile yanınızda…

İşten izin almanıza gerek kalmadan, zaman kaybı yaşamadan size uygun başvuru alternatiflerinden birini seçerek, kredinizi dilediğiniz an kullanabilirsiniz.

Kredi İçin Başvuru Kanalları

– Size en yakın şubelerden,

– İnternet sitesi ve İş Cep’ ten,

– Bankamatiklerden,

– Çağrı Merkezi numarası 0850 724 0 724 arayarak ya da telefonunuzdan NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİRİNİZİ aralarında boşluk bırakmak koşuluyla yazıp 4402’ ye SMS atarak ( bu yol ile başvuru da maksimum 25.000 TL’ ye kadar) kredi talep edebilirsiniz.

Yukarıdaki başvuru kanallarından size en uygun olan ile başvurunuzu yapıp, çok kısa zamanda sonucunu öğrenerek, şube dışı başvurular için; olumlu sonuç almanız durumunda İşCep’ ten şubeye gitmeden 25.000 TL’ ye kadar olan taleplerde hesabınıza direk aktarabilirsiniz.

Bireysel Tüketici Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kredinizi ister internetten isterse size en yakın şubenizden kullanın, banka sizden bazı evraklar isteyebilir. İstenebilecek evraklar;

  • Kredi başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport aslı ve fotokopisi
  • Gelir belgeniz

Banka gerekli görürse kefil gibi ekstra isteklerde bulunabilir.

İş Bankası Bireysel Kredi Hesaplama

İş Bankası Bireysel kredi hesaplama sırasında; 48 aya kadar vade seçenekleri ve esnek ödeme seçenekleri ile nakit ihtiyaçlarınızı gideriyor. Bunun için örnek ödeme planı sizlere sunulmuştur.

1-48 ay vadede İhtiyaç Kredisi Kampanyası-Sigortalı (3.000-24.999 TL )

Vade Kredi Tutarı Aylık Faiz Taksit

48 Ay 3.000 TL 1.29% 89,035 TL

48 Ay 24.999 TL 1.29% 741,00 TL

1-48 ay vadede İhtiyaç Kredisi Kampanyası-Sigortalı (25.000-49.999 TL )

Vade Kredi Tutarı Aylık Faiz Taksit

48 Ay 25.000 TL 1.29% 741,92 TL

48 Ay 49.999 TL 1.29% 1.483,81 TL

1-48 ay vadede İhtiyaç Kredisi Kampanyası-Sigortasız (3.000-24.999 TL )

Vade Kredi Tutarı Aylık Faiz Taksit 48 Ay 3.000 TL 1.35% 90,40 TL

48 Ay 24.999 TL 1.35% 752,89 TL

1-48 ay vadede İhtiyaç Kredisi Kampanyası-Sigortasız (25.000-49.999 TL )

Vade Kredi Tutarı Aylık Faiz Taksit 48 Ay 25.000 TL 1.35% 753,32 TL

48 Ay 49.999 TL 1.35% 1.506,00 TL

Önerilen İçerik  En Uygun Kredi Veren Bankalar

Bunlar sizler için, örnek olarak hesap makineleri ile hazırlanmış olup, banka tarafından faiz oranları ya da ödeme seçeneklerinde farklılıklar gösterebilir. Ayrıca kullanım alanına göre ya da masraflı, masrafsız kredi kullanımına göre faiz oranları bankanız tarafından değişir. Detaylı bilgileri şubelerden müşteri temsilcilerinden ya da diğer kanalardan bilgi alabilirsiniz.

Enpara Kredi Başvurusu

Enpara, QNB Finansbank tarafından kurulan, şubeye gitmeden müşterilerine her türlü hizmeti sunan ilk dijital bankadır. Yapacağınız her türlü banka hizmetini internet şubesi üzerinden ya da ”0850 222 3663” numaralı telefon bankacılığı ile çok kısa sürede alabiliyorsunuz. Yapacağınız işlemler için herhangi bir hizmet bedeli ödemiyorsunuz.

Enpara Bireysel Kredi Özellikleri

Acil nakde ihtiyaç duyulduğu anlarda hiç zaman kaybetmeden ve işlerinizde aksatma yaşamadan Enpara internet şubesi üzerinden ihtiyaç kredisi için başvurabilirsiniz. Enpara üzerinden kredi başvurularında, şube olmamasından dolayı bir maliyet olmadığı için komisyon ve bir masraf ücreti ödemiyorsunuz. Bu nedenle size uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile kredi kullanmanız sağlanıyor. En fazla 48 aya kadar vade ve %1,42 faiz oranıyla başlayan kredini kullanımda minimum tutar 1.000 TL olup, maksimum kredi tutarı 30.000 TL’dir.

Enpara Örnek Ödeme Planı

Vade Kredi Tutarı Aylık Faiz Taksit Tutarı

12 Ay 10.000 TL 1.51% 934,71 TL

24 Ay 10.000 TL 1.50% 516,81 TL

36 Ay 10.000 TL 1.46% 376,87 TL

48 Ay 10.000 TL 1.42% 306,70 TL

Kredi kullanımda bir masraf ya da sigorta kesintisi olmadığı için, istenilen kredi tutarı net olarak hesabınıza aktarılır.

Enpara Bireysel Kredi Başvuru ve Şartları

Öncelikle Enpara üyesi olmak için internet şubesi üzerinden gerekli bilgiler doldurularak, banka müşterisi olunur. Adresinize banka tarafından, size özel müşteri temsilciniz gönderilerek; bankamatik kartınız teslim edilir ve sistemin internet şubesinden ya da mobil olarak nasıl kullanıldığı anlatılır. İşlemler tamamlandıktan sonra, bireysel banka bilgileri ile internet şubesi ya da mobil şubeye girerek; ”ürünler” menüsünden ”krediler” bölümünü tıklayarak açılan sayfada ” başvur” yazısına tıklayarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

***Kredi başvurusu yapabilmeniz için ve olumlu sonuç alabilmeniz için diğer bankalarda olduğu gibi kredi çekebilecek puana ve şartlara sahip olmanız gerekiyor. Kredi kullanımı için aranan şartlar;

– Düzenli gelir belgesi,

– Banka ödemelerinin zamanında yapılıyor olması,

– Gelir belgesi yok ise Enpara.com’ da birikim olması,

– Tüm bankalardaki borçların gelir ile orantılı olmasıdır.

Akbank Bireysel Kredi

Günümüzde hemen her banka bireysel emeklilikle müşterilerine cazip öneriler sunarak onlara toplu para kazandırmayı sağlar. Akbank bireysel kredi hesap açtırma son derece kolay bir işlemdir. Kişilerin karar vermesi durumunda açılan hesap her ay düzenli ödeme koşulları sayesinde toplanmaktadır. Müşteri tarafından yatırılan bu para aylık olarak ödenir ve belli bir süre sonra ödeme miktarı artarak kişilerin hesabındaki para çoğalır. Buna da bireysel kredi hesaplama denilmektedir, Aslında oldukça cazip olan bireysel kredisi birçok kişinin işine yaramaktadır. Ödenen parayı belli bir yıl sonra kişinin toplu eline geçmesi son derece işini görmektedir. Ayrıca Akbank bireysel kredi ödemelerine faiz eklenerek kişinin yatırdığı para miktarı yükselmektedir.

Kimler Bireysel Kredi Alabilir

18 yaş üstü olanlar bu durumdan faydalanabilir, Akbank bireysel kredi hesaplama işini banka çalışanı yapmaktadır. Kişiler her ay bu ödemeyi yapamayacağı bir durum ile karşılaşır ise hesabını istediği zaman dondurabilir. Böylelikle müşterinin hiç bir kaybı olmaz ve istediği zaman bireysel kredisini ödeyebilir. Bu durum müşteri ve banka çalışanı ile hiç bir sorunu teşkil etmez.

Akbank Bireysel Kredi Hesaplama İşinde Yenilikler

Yapılan yeni uygulama ve sistemde bireysel kredi hesabı açtıran son derece kazanç elde ederek açılan hesabın bir kısmı devlet tarafından ödenmektedir. Kişiler 100 tl ile başlayan ödemelerin bir sonraki ay 200 TL devlet tarafından ödenmektedir, bu durum müşterinin yüzünü güldürmektedir. Akbank bireysel kredi hesaplama işlerinde son derece yeni gelen yenilikler sayesinde müşterisini memnun etmektedir. Müşteri en az 10 yıl ya da 18 yıl boyunca her ay bu ödemeyi yaparak ister maaş olarak ister toplu parasını alabilir. Bu şekilde Akbank’ın uygulamış olduğu bireysel kredi hesaplama müşterisine kazanç sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git