Ziraat Bankası Tarım Kredisi

Ziraat Bankası Tarım Kredisi
26 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 236 kez okundu.

Tarım Kredisi Ziraat

Ziraat Bankası, tarımsal faaliyetlerde çiftçilere son derece büyük destekler vermekte ve bu sayede birçok kişiye işinde daha ileriye gitme imkanı tanımaktadır. Faizsiz çiftçi kredileri, düşük faizli krediler ve uzun vadeli tarım kredileri ile oldukça büyük kredi imkanları sunmakta olan Ziraat Bankası, çoğu bankaya göre örnek teşkil edecek tarımsal kredi faaliyetleri sağlamaktadır. Günümüze kadar tarım kredisi konusunda çoğu banka içerisinde en uygun faiz oranı sunmakta olan Ziraat Bankası, devlet destekli yapmış olduğu anlaşma sonucunda ise çiftçilere 0 faizli kredi imkanı sağlamaktadır. 0 faizli kredi imkanından yararlanabilmek adına çiftçilerin, 31 Aralık 2018 tarihine kadar Ziraat Bankası şubeleri üzerinden başvuru yapmaları gerekirken, söz konusu kredinin vade konusunda da oldukça ideal seçenekler sunduğunu söylemek doğru olacaktır.

Ziraat Tarım Kredisi Şartları

Çiftçi kredisi veren bankalar, tarım kredisi konusunda kapsamlarını dar tutarken, Ziraat Bankası’nın çok geniş kapsamlarda kredi verdiğini söylemek doğru olacaktır. Ziraat Bankası, tarıma dair her türlü konuda, her türlü üründe, her türlü faaliyette ve daha birçok konuda tarım kredisi imkanı tanıyarak, çiftçilerin üretimleri konusunda daha ileri noktalara gelmesine yardımcı olmaktadırlar. Öte yandan Ziraat Bankası tarım kredisi şartları bakımından da, birtakım maddeler sunmakta ve bu şartların sağlanması durumunda çiftçilere kredi vermektedir.

Ziraat Bankası kredi şartları konusunda en temel şart, çiftçinin sağlam bir kredi sicilinin olmasıdır. Eğer geçmiş dönemde çiftçinin ödemelerinde sorun olduğu görülür ve çiftçi herhangi bir şekilde ödemeleri geciktirmişse, bu durum kredi siciline olumsuz yansıdığı için kredi konusunda sorun yaşamasına neden olacaktır. Faizsiz çiftçi kredileri olsun, normal kredi ürünleri olsun, her türlü kredide bu şartı arayan Ziraat Bankası, bununla birlikte çiftçilerin veya çiftçilerin sahip oldukları işletmelerin belirli bir gelire sahip olması şartını da sunmaktadır. Çiftçiler, herhangi bir gelire sahip değilse veya gelir bakımından çekmek istediği kredi tutarı yetersiz kalıyorsa, yine Ziraat Bankası’nın uygun seçenekli kredilerinden yararlanamamaktadırlar. Ayrıca Ziraat Bankası, çiftçilere yüksek bütçeli ve 0 faizli kredi sağlarken, birtakım teminatlar, kefiller veya ipotekler de talep edebilmektedir. Tüm bu şartların karşılanması durumunda kişilerin Ziraat Bankası’ndan kredi talep edebilmeleri gayet olağan bir durumdur. Şartların eksiksiz olarak yerine getirilmesi, çiftçilerin kredi alabilmeleri anlamına gelmektedir.

Önerilen İçerik  Nasıl ve ne kadar kredi çekebilirim

Ziraat Tarım Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Ziraat tarım kredisi için gerekli belgeler, gerçek kişiler veya tüzel kişiler olarak ikiye ayrılmaktadır. Her iki seçenekte de istenilen belgelerde farklılık söz konusu olabilmektedir. İstenilen belgeler ise şu şekildedir:

Gerçek Kişiler;

 • Kimlik Belgesi,
 • ÇKS Belgesi,
 • Çiftçiye veya İşletmesine Dair İkametgah Belgesi,
 • Kredi Teminatına İlişkin Olan Belgeler,
 • Gelir Belgesi,

Tüzel Kişiler;

 • ÇKS Belgesi,
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin yayımlandığı TSG,
 • Oda Kayıt Belgeleri,
 • Vergi Levhası,
 • Teminat Belgeleri,
 • İşletmeye Ait İkametgah Belgesi,
 • Gelir Tablosu,
 • Tüzel Kişiliğin Temsil Kişiliğine Dair Belgeler,

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git